GeriEkonomi TBMM’nin lojmanları ’akıllı konak’ oluyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TBMM’nin lojmanları ’akıllı konak’ oluyor

TBMM’nin lojmanları ’akıllı konak’ oluyor
refid:3951340 ilişkili resim dosyası

Maliye Bakanlığı tarafından Toplu Konut İdaresi’ne (TOKİ) devredilmesi kararlaştırılan TBMM Lojmanları, "Akıllı Konaklara" dönüşüyor. 2003 yılında Türkiye Ticaret Merkezi adı altında mağaza ve ofis olarak satışa sunulan TBMM Lojmanlarının, imzalanan bir protokol ile Toplu Konut İdaresi’ne devri öngörüldü.

Devir işlemlerinin 1 ay içinde tamamlanacağı ve TBMM Lojmanlarıyla ilgili bütün işlemlerin, TOKİ tarafından yürütüleceği belirtildi. 246 bin 650 metrekarelik bir alan üzerine kurulu bulunan TBMM Lojmanlarının TOKİ’ye geçmesinin ardından, bu kuruluş lojmanların kısa sürede satışına yönelik projelerini uygulamaya koyacak. Önce 177 dairenin bulunduğu çok katlı 2 blok, küçük bir tadilatın ardından satışa çıkarılacak.

HASILAT PAYLAŞIMI: Ardından da 400 villanın değerlendirilmesine geçilecek. TOKİ, 400 villayı yıkarak, burada İstanbul’da My World, Şehribahçe ve Ataköy Konakları’nda olduğu gibi hasılat paylaşımı yoluyla modern konaklar inşa ettirecek. 6 ile 8 kat arasında düşünülen ve her türlü donanımı ile "Akıllı Ev" özelliği taşıyacak olan konaklarda, her katta 2 daire yeralacak. Son derece modern bir site şeklinde dizayn edilecek olan Konaklar, diğer mega projelerde olduğu gibi inşaatın başlamasıyla birlikte satışa çıkarılacak. Toplu Konut İdaresi, Akıllı Konaklara yönelik proje işlemlerini 4-5 ay içinde tamamlayacak. Ardından da inşaata başlanacak. Söz konusu proje, 1.5 ile 2 yıl içerisinde tamamlanacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle