GeriEkonomi TAV üç dalda ödül aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TAV üç dalda ödül aldı

TAV üç dalda ödül aldı
refid:14577397 ilişkili resim dosyası

Havacılık sektörünün en iyilerinin belirlendiği “Gelişen Piyasalar Havalimanı Ödülleri - Emerging Markets Airport Awards (EMAA)” kapsamında TAV Havalimanları üç dalda ödüle değer bulundu.

TAV Havalimanları Holding'ten yapılan açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri'nden Dubai'de gerçekleştirilen ödül töreninde TAV Havalimanları'nın “En iyi havalimanı işletmecisi” seçildiği belirtildi.

TAV Havalimanları Holding'e bağlı olarak işletilen Gürcistan'ın Tiflis Uluslararası Havalimanı, Rusya, Kafkaslar, Doğu Avrupa ve Baltık Ülkeleri havalimanlarının yarıştığı kategoride “En iyi” seçilirken, Tunus'ta TAV Havalimanları tarafından işletilen Monastir Habib Bourguiba Havalimanı da Afrika havalimanlarını geride bırakarak “En iyi” unvanını aldı.

TAV Havalimanları Holding İcra Kurulu Başkanı M. Sani Şener, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları ifade etti:

“Kuruluşumuzun 10. yılını kutladığımız 2010'da Türkiye, Gürcistan, Tunus ve Makedonya'da 10 havalimanı işletiyoruz. İşlettiğimiz havalimanları ile gelişen havacılık endüstrisinin nabzını tutan EMAA'da 'En iyi havalimanı işletmecisi' seçilmek bizi gururlandırdı. Ayrıca Gürcistan ve Tunus'ta işlettiğimiz havalimanlarının gelişmekte olan pazarların 'en iyi'leri olarak seçilmeleri bizim için oldukça önemli. Çünkü TAV Havalimanları olarak gelişmekte olan pazarlara çok ciddi yatırımlar yapıyoruz. Bu ödüller, TAV çalışanlarını motive ediyor.”

TAV Havalimanları olarak elde edilen uluslararası başarılara dikkati çeken Şener, şöyle devam etti:

“Ülkemizden sonra Tunus ve Gürcistan havalimanları işletmelerimizle ödüle layık görülmek bizi mutlu etti. Geçtiğimiz yıl 42 milyonu aşkın yolcuyu terminallerimizde ağırladık. 2010 yılının ilk çeyreğinde ise işlettiğimiz havalimanlarındaki yolcu sayısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artırmış bulunuyoruz. Elde ettiğimiz başarılar ve ödüller her koşulda hazırlıklı olmamızın ve vizyoner yapımızın doğal sonucudur.”
Yorumları Göster
Yorumları Gizle