GeriEkonomi TAV, Bodrum dış hatları devraldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TAV, Bodrum dış hatları devraldı

TAV, Bodrum dış hatları devraldı

TAV Havalimanları, Milas-Bodrum Havalimanı dış hatlar terminalinde operasyona başladı. Şirket, havalimanını 2035 sonuna kadar işletecek.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “Milas–Bodrum Havalimanı senede ortalama 4 milyon yolcu ağırlayarak ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden birini dünyaya bağlıyor. İç hatlar terminalini devraldıktan sonra bir senede yüzde 16 yolcu artışı elde ettik. Bu başarıyı dış hatlara da taşımak için gerekeni yapacağız.” dedi.

Şener, ilaveten şunları dile getirdi:

“TAV’ın ürün ve hizmetleri 16 ülkede 70 havalimanında yer alıyor. Birikimimizi Bodrum’u hak ettiği noktaya taşımak için kullanacağız. Bodrum’un 15-20 senede Türkiye’nin dördüncü en büyük şehri olacağı kanaatindeyiz. Dış hatlarda direkt uçuşları artırarak, yerel yönetim ve turizm sektörüyle yakın irtibatta olup Bodrum’u senenin 12 ayı ilgi gören bir şehir haline getirmek için çabalıyoruz.”

Milas – Bodrum Havalimanı, 1997’de uluslararası trafiğe açıldı. Muğla ili sınırlarında yer alan havalimanı; Bodrum’a 32 kilometre, Milas’a 12 kilometre ve Didim’e 82 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

2015 Eylül ayı itibari ile iç hatlarda 1 milyon 975 bin, dış hatlarda 1 milyon 437 bin yolcuya hizmet veren Milas-Bodrum Havalimanı’nın 2035 sonuna kadar işletilmesi için 2014 Mart ayında açık arttırma usulüyle yapılan ihalede TAV, 717 milyon Euro artı KDV ile en iyi teklifi sunmuştu.