GeriEkonomi Tatilde para kazandıran villalar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatilde para kazandıran villalar

Tatilde para kazandıran villalar
refid:12344384 ilişkili resim dosyası

MUĞLA’nın Bodrum İlçesi'ne bağlı Yalıkavak Beldesi'nde, 2 yıl önce yapımına başlanan Ege Denizi ve gün batımı manzaralı, 12 ay yaşam standartı ve tatil olanağı sağlayan süper lüks villalar, kapışıldı.

60 milyon euroluk dev projenin ilk bölümündeki 69 villadan 52'si inşaat aşamasında satıldı. İlgi üzerine 22 villa ve 40 odalı lüks bir butik otel yapma kararı alındı. Otelde, dünyaca ünlü 5 yıldızlı oteller zincirinin hizmet vereceği belirtildi. İsteyenlerin, oturmadıkları süre içinde villalarını, yeni yapılacak otelin yöneticilerinin yardımıyla kiraya verebilecekleri belirtildi.

Bodrum'a bağlı Yalıkavak Beldesi Gökçebel Kızılburun Mevkii’nde, Günyap İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi ve İngiliz Financial Dimensions (FD) firmalarının 115 dönüm arazi üzerinde, en güzel koylardan birinde 2007 yılının kasım ayında yapımına başladığı Bay Peninsula Tatil Evleri Projesi, büyük ilgi gördü. Mimari projesini İsmail Candiril’in hazırladığı, inşaat mühendisliğini Murat Kavuzlu’nun yaptığı, 150 -450 metrekare arasındaki 9 farklı, 69 villanın 52'si inşaat aşamasında satıldı. Zeytin, akasya ve narenciye ağaçlarının arasında Yalıkavak’ın eşsiz günbatımı manzaralı villalarını görmek için hafta sonralarında, başta Londra olmak üzere dünyanın bir çok önemli kentinden turlar düzenlenmeye başlandı.

Avrupa, Amerika ve Asya’da yaşayan ünlü Türk ve yabancı işadamlarıyla, Hollywood’da ünlü sinema yapımcıları ve sanatçıları, fiyatları 195 ile 880 bin euro arasında değişen, her biri yılın 12 ayı yaşamaya uygun dizayn edilen merkezi ısıtma ve soğutma sistemli, yüzme havuzlu, 400-600 metrekare bahçe içindeki lüks villaları kapıştı. İlgi üzerine, 22 villa ve 40 odalı lüks bir butik otel yapma kararı alındı. Otelde, dünyaca ünlü 5 yıldızlı bir oteller zinciri hizmet verecek. Projede restoran, kafeterya, market, fitness center, spor ve çocuk oyun alanları, su sporları merkezi, güzellik merkezi, sauna, Türk hamamı bulunacağı, 24 saat internet, sörf ve scuba diving hizmetleri verileceği belirtildi.

Günyap İnşaat ve Taahhüt Limited Şirketi Genel Koordinatörü Hakan Bingöl ve Bay Peninsula’nın dünyaya tanıtılmasında ve pazarlamasında etkin olan Londra’da yaşayan Kıbrıslı işadamı Pazarlama ve Satış Koordinatörü Metin Güvener projeyle ilgili bilgi verdi.

YILIN 12 AYI TATİL OLANAĞI

Projede yer alacak Ocean, Terrace ve Garden evlerinin 2 yıl içerisinde bitirileceğini, ardından 40 odalı lüks butik otel yapılacağını belirten Hakan Bingöl, “Villaların sakinlerine güvenli ve seçkin bir ortamda 5 yıldızlı hizmet verilecek. Asansörle sahile inen villa sakinleri özel plaj ve iskeleden denize girecek. İsteyen yılın 12 ayı tatil yapabilecek” dedi.

Milas-Bodrum Havalimanı’na 36, Bodrum’a 18 kilometre uzaklıktaki Bay Peninsula Tatil Evleri Projesi ile Ege ve Bodrum’da tatil anlayışının değişeceğini belirten Metin Güvener, “365 gün tatil için alternatiflerin bulunduğu cennette yine 365 gün yaşanabilir bir mekan oluşturuyoruz. Bu nedenle dünyanın en seçkin insanları burada yılın 12 ayı tatil yapıp, hem Bodrum, hem ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlarken, durgun geçen Bodrum aylarına da büyük hareketlilik getirecek. İsteyen villa sahipleri, oturmadıkları süre içinde, yeni yapılacak otel yönetimi aracılığıyla villlarını kiraya verebilecek. Hem onlar para kazanacak, hem Bodrum ekonomisi. Bay Peninsula projesi hakkında www.baypeninsula.net adresinden daha geniş bilgi edinilebilir” diye konuştu.Yorumları Göster
Yorumları Gizle