GeriEkonomi Tatil yap 60 ay öde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tatil yap 60 ay öde

Tatil yap 60 ay öde
refid:15134173 ilişkili resim dosyası

Yaz tatili planlarının hızlandığı bugünlerde bankalar, seyahat, gezi ve tatil kredisi adı altında 60 aya varan tüketici kredileri sunuyor.

Ramazan ayının Ağustosa denk gelmesi dolayısıyla birçok kişi, temmuz ayında tatil yapmayı planlıyor. Bunun için bazı aileler yıl içinde yaptığı birikimlerle tatile gitmeyi düşünürken, bir bölümü de bankaların sunduğu kredilerden faydalanarak borçla seyahate çıkmanın planlarını yapıyor. Bankalar da yaz tatili için planların hızlandığı bugünlerde tüketicilere “Cazip” imkanlarda krediler sunuyor. Bankaların tatil kredilerinde vade 60 aya kadar çıkıyor.

“UZUN VADELİ TATİL KREDİLERİNE DİKKAT”

Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Nazım Kaya, önceden 12-18 ay vadelerle verilen tatil kredilerinde borçlanmanın 60 aya yayılmasıyla bankaların kullandırdıkları kredi miktarını artırmayı hedeflediklerini ileri sürdü.

Ailelerin, birkaç günlük tatil için aylarca borç ödemek zorunda kalacaklarını unutmaması gerektiğini vurgulayan Kaya, şunları kaydetti:

“Tatil kredisi kullanmayı düşünenleri uyarıyoruz. 10 ya da 15 günlük tatilin bedelini 5 yıl boyunca ödememelisiniz. Bankaların tatlı vaatlerine inanıp borç yükü altına girmeyin. Bankaların tatil için sunduğu kredilerde vadeleri 60 aya çıkardığını duyunca çok şaşırdım. Vatandaşların tatil yapmaları için çok paraya ihtiyaçları yok. Arkadaş ve memleket ziyaretleriyle de en güzel şekilde tatil yapılabilir. 5 yılını ipotek altına aldırmanın hiç anlamı yok.”

Kaya, bu tür kredilerle insanların harcamaya ve borçlanmaya yönlendirildiğini iddia ederek, “Bırakın 5 yılı, birkaç ay sonra neler yaşanacağını, nelerle karşılaşılacağını kim bilebilir? Tatil kredisi yüzünden 6 ay sonra hacizle bile karşı karşıya kalabilirsiniz” dedi.

60 ay vadeli tatil kredileri için tıklayınız...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle