GeriEkonomi Taşeronda taslak yok soru bankası var
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşeronda taslak yok soru bankası var

Taşeronda taslak yok soru bankası var

Taşeron işçilerin kadroya geçişi için henüz taslak ya da KHK bile çıkmamışken bazı 'uyanık' yayınevleri soru bankaları hazırladı.

TAŞERONLARIN kadroya geçişine ilişkin hükümette çalışmalar devam ederken ve henüz
tasarısı bile ortaya çıkmamışken kadroya geçiş sınavına yönelik soru Taşeronda taslak yok soru bankası var
Taşeronda taslak yok soru bankası varbankaları yayımlanmaya başladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu daha önce yaptığı açıklamada taşeron çalışanlar için bir sınav yapılacağını ancak bunun bir KPSS gibi olmayacağını İşkur tarafından yapılacağını söylemişti. 

İŞKUR YAPACAK
Sarıeroğlu, “Kamuda şu anda işçi olarak girişte İşkur üzerinden gerçekleştiriliyor, bir sınav şekli var, ama bu sınav şekli böyle çok kuralları ağır bir sınav değil. Ama bu kadar KPSS’yle herkesin girdiği bir memuriyet ya da kamuda çalışma imkanı varken toplum vicdanını da düşünerek böyle bir ara mekanizma koyacağız, bu sınavdan sonra da herkesin geçişini sağlamış olacağız” demişti. Sınavın yapılan işle ilgili olacağını belirten Sarıeoğlu, “Sınav, şu anda kamuda kadrolu işçilikle ilgili uygulanan bir prosedür. Zaten bundan sonra da biliyorsunuz taşeron uygulaması kalmayacağı için artık biz İşkur aracılığıyla Maliye Bakanlığımızın vereceği vizeyle kadrolu işçilerin alımını yapacağız ve burada da zaten halihazırdaki mevzuatımızda bir sınav kriteri var. Ama bu sınav böyle KPSS falan gibi bir sınav değil. Şartları gayet yapılacak işle alakalı olarak basit” diye konuşmuştu.

Taşeronda taslak yok soru bankası var

İŞTE SORU BANKALARI
Taşeronda taslak yok soru bankası varİşte bu sınava ilişkin açıklamalar hemen bir kısım ‘uyanık’ları harekete geçirdi. Ve Aralık 2017 baskı tarihiyle bir çok soru bankası kitabı basıldı. Bunların başında Data Yayınları’nın Aralık 2017’de bastığı 2018 Taşeron İşçilerin Kadroya Geçiş Sınav Hazırlık Kitabı, Yargı Yayınları’nn Taşerondan Kadroya Geçiş Sınavlarına Yönelik Mülakat ve Yazısı Sınav Hazırlık Kitabı, Yediiklim Yayınları’nın Taşeron İşçiler İçin Kadroya Geçiş Yazılı Sınavlarına Hazırlık, Lider Yayınları’nın Taşerondan Kadroya Geçiş Sınavlarına Yönelik Mülakat ve Yazılı Sınav Hazırlık geliyor.

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (20.12.2017)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

Yorumları Göster
Yorumları Gizle