GeriEkonomi Taşerona kadroda son durumla ilgili açıklama: O söylenenlere itibar etmeyin
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşerona kadroda son durumla ilgili açıklama: O söylenenlere itibar etmeyin

Taşerona kadroda son durumla ilgili açıklama: O söylenenlere itibar etmeyin

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, KİT’lerde kamuda çalışan taşeron işçilerin de kadroya alınıp alınmayacağıyla ilgili olarak, “Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldi.

Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin” dedi. Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı’nda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, “Asgari ücretle ilgili Türk-İş teklifini sundu. Müzakereler yapılacak, en iyi şartlarda ne gerekiyorsa mutabakata varılacak. Hükümetimiz çalışanlara enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu kez de aynı şekilde makul olan ülkenin şartlarını dikkate alarak  en uygun şekilde sonuçlandırılacaktır” dedi.

İTİBAR ETMEYİN

Taşeronların devlette daimi kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanma aşamasına geldiğini belirten Yıldırım, şöyle konuştu: “Biz henüz daha içeriği nedir, kimler vardır, böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net olarak ortaya çıkacaktır. Onun için şu anda söylenenlere itibar etmeyin. Uyum yasaları çalışmalar hazırlık düzeyinde devam ediyor. Hükümet olarak bu hazırlıkları sürdürüyoruz. Bütçe görüşmelerinden sonra uyum yasalarıyla ilgili çalışmalar daha da hız kazanacaktır. Çalışmaların bir kısmının 2018 Mart’ından önce yasalaşma ihtiyacı var. Öncelikle bunları dikkate alarak diğer partilerin görüşleri önemli.”


Yorumları Göster
Yorumları Gizle