Taşerona kadroda son durum... Kadro ne zaman verilecek?

İHA
30.11.2017 - 18:43 | Son Güncelleme:

Taşerona kadro konusunda son gelişme Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan geldi. Son dönemlerde üst üste gelen açıklamaların ardından taşerona kadro konusunda son açıklamalar durumun bu hafta içerisinde çözüleceğine işaret etti. Peki, Taşerona kadro konusunda meydana gelen son gelişmelerde neler yer alıyor? İşte, merakla araştırılan konuyla ilgili detaylı bilgiler

Taşerona kadro verilecek mi sorusuna cevap arayan vatandaşlar için her geçen gün yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nın düzenlediği açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron işçiye kadro konusunda yöneltilen soru karşısında açıklamada bulundu. Cumhurbaşkanının taşerona kadro için ifade ettiği sözler, bu konuda bakanlarla birlikte çalışma yürüten Başbakan Yıldırım tarafından da desteklendi

Taşeron işçilerin merakla beklediği açıklama Beştepe'de düzenlenen törenin ardından geldi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Beştepe'de düzenlenen toplu açılış töreninde bir vatandaşın “Taşeron ne olacak Sayın Cumhurbaşkanım” diye bağırması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu işte taşeron olmaz. Ama taşeron işi inşallah bu hafta içinde bitiyor” diye cevap verdi. Başbakan Binali Yıldırım ise, “Taşeron ile çalışanların sorununu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile hallediyoruz. 1 hafta içinde inşallah Meclise gönderiyoruz” dedi.

Başbakanlık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığının yoğun bir çalışma yaptığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birlikte işi tatlıya bağladılar inşallah. Bu hafta içinde Meclise gitmesiyle bütçe müzakerelerinin de arkasından inşallah neticeye bağlanacaktır” açıklamasında bulundu.

BİR AÇIKLAMA DA BEKİR BOZDAĞ'DAN GELDİ

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: "İnşallah bundan sonra, taşeronla ilgili sorunları tamamen kökünden çözen bir yasal düzenlemeyi Parlamentoya sevk edeceğiz. Aralık ayının sonu, bütçeden sonra ve ocak ayının içerisinde büyük bir ihtimalle bu taşeron konusu Türkiye'de çözülmüş olacaktır." 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI SOSYAL MEDYADAN AÇIKLADI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 29 Kasım akşamı Twitter hesabından, "Taşeron olarak çalışan emekçi kardeşlerimizle ilgili çalışmamız Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla, Başbakanımızın koordinasyonunda son aşamaya geldi. İnşallah bir hafta içerisinde TBMMye göndereceğiz" dedi.

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (29.11.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..

 

Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı