GeriEkonomi Tarkan'lı yılbaşına özel vergi denetimi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarkan'lı yılbaşına özel vergi denetimi

Pop starı Tarkan’ın yılbaşı gecesi Zigana Oteli’nde vereceği konser için Antalya Defterdarlığı özel vergi denetim ekibi kurdu. Yarın gece başta İstanbul olmak üzere büyük kentler ve Antalya’da eğlence yerleri denetlenecek.

Antalya Defterdarlığı, pop starı Tarkan'ın, yılbaşı gecesi Zigana Oteli'nde vereceği konseri için özel vergi denetim ekibi oluşturdu. Defterdarlık, yarın akşam tüm eğlence yerlerinde de vergi denetimi yapacak.

Antalya Defterdarı Hasan Yaman A.A muhabirine yaptığı açıklamada, yılbaşı gecesi, Belek, Göynük, Beldibi ve Manavgat'ın Titreyengöl turistik bölgelerinde yer alan tatil köyleri, turistik oteller ve eğlence merkezlerinde vergi denetimi yapılacağını bildirdi.

Yılbaşı gecesi özel eğlence düzenleyen otel, tatil köyü ve diğer eğlence yerlerinin, biri vergi denetmeni olmak üzere 3'er kişilik ekipler tarafından denetleneceğini vurgulayan Yaman, denetimin eğlenceyerlerinin kapanışına kadar süreceğini kaydetti.

Yaman, ünlü pop sanatçısı Tarkan'ın yarın akşam Zigana Oteli‘nde vereceği konser için de özel ekip görevlendirildiğini ve ekibin konser tamamlanıncaya kadar görev yapacağını söyledi. Hasan Yaman, 72 ülke televizyonlarında canlı yayınlanacak konser için uzman denetçilerin seçildiğini de sözlerine ekledi.

Yılbaşı gecesi Tarkan’ı izlemek isteyenler, limitsiz yerli içkili ve konaklamasız kişi başına 200 milyon, 3 gece konaklamalı yılbaşı tatili için ise herşey dahil 580 milyon lira ödeyecek.

Topkapı Palace Oteli'nde Emel Sayın ve Aşkın Nur Yengi'li yılbaşı gecesine katılmak isteyenler ise 3 gece 4 gün konaklama dahil, kişi başına 475 milyon lira ödeyecek. Ünlü sanatçılar, konaklamasız kişi başına 100 milyon liraya da izlenebilecek.

24 SAAT HİZMET

İstanbul Defterdarı Kadir Boy da, yarın gece vergi ile ilgili konularda bilgi almak ve belge düzenine uymayan işletmeler hakkında şikayette bulunmak üzere Defterdarlık bünyesindeki ilgili birimlerin hizmet vereceğini bildirdi.

Kadir Boy'un yaptığı açıklamaya göre, yılbaşı gecesi 24 saat vatandaşın hizmetinde olacak birimler ve telefon numaraları şöyle:

‘‘Vergi Denetmenleri Bürosu Başkanlığı (212-533 56 02), Kayıtışı Ekonomi Takip ve Mücadele Birimi (212-533 55 02), Anadolu Bölge Koordinatörlüğü (216-391 67 93), Boğaziçi Bölge Koordinatörlüğü (212-320 28 90), Marmara Bölge Koordinatörlüğü (212-621 41 85) ve Alo Maliye (189).’’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle