GeriEkonomi Tariş-Tat, rakıya iki markayla birden giriyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tariş-Tat, rakıya iki markayla birden giriyor

Tariş ve Koç Holding şirketlerinden Tat Gıda’nın ortaklığıyla kurulan Tariş-Tat Alkollü İçkiler, yeni iki markayla haziran ayında piyasaya girecek. Tariş-Tat Alkollü İçkiler Sanayi Genel Müdürü Ali Gök, geçen yıl 7 trilyon lira sermaye ile şirketin kurulmasının ardından Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde 80 dönümlük arazi üzerinde fabrika temeli attıklarını, halen cihazların montaj aşamasında olduğunu söyledi.

Gök, ‘İtalya’dan gelen damıtma ve distilasyon cihazlarının montajı yapılıyor. Başlangıç kapasitesi 5 milyon litre olacak. Toplam yatırım miktarı ise 16 milyon dolar’ dedi.

SERT VE YUMUŞAK:

İki çeşit rakı üreteceklerini belirten Ali Gök, bunlardan birisinin sert içimli, diğerinin ise yaş üzümden üretilmiş üst kalitede yumuşak içimli bir rakı olduğunu söyledi.

İSİM ARANIYOR:

Gök, önümüzdeki Haziran ayında piyasada olmasına çalıştıkları rakıların isim, etiket ve şişe gibi özellikleri için araştırma yaptıklarını belirterek, ‘İstanbul’da Kumkapı’dan Çiçek Pasajı’na kadar çok rakı tüketilen yerlerden, evinde rakı içenlere kadar pek çok kişiyle görüşülüyor, çeşitli alternatif isimler, şişeler, etiketler gösterilip, ‘Hangisi rakıyı çağrıştırıyor’ diye soruluyor. Sanırım bu ay içinde hangi isimleri kullanacağımız belli olur’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle