Tariş, Kanada'da mağaza açtı

Hürriyet Haber
14.10.2005 - 15:19 | Son Güncelleme:

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nin, ABD'nin Chicago kentinden sonra Kanada'nın Montreal kentinde de mağaza açtığı bildirildi

TARİŞ'ten yapılan yazılı açıklamada, Zeytin ve Zeytinyağı Birliği ile TARİŞ Zeytin A.Ş'nin zeytinyağı butiği olarak hizmet veren Ta-Ze mağazasının, Montreal Eaton Center'da franschise sistemiyle şube açtığı belirtildi
Kanada'nın Montreal kentinde hizmete giren mağazanın açılışında konuşan Türkiye'nin Montreal Fahri Başkonsolosu G. Emin Battika, Kanada'nın ticaret merkezi olan Montreal'de açılan TARİŞ Zeytinyağı mağazasının ülkede bir başka benzerinin bulunmadığına dikkati çekti.

Açılan mağazayla Türkiye hakkında da önemli mesajlar verileceğini ifade eden Battika, “Lezzetin yanı sıra her bir ürün Türkiye'nin güzide turistik alanlarını temsil ediyor. Bu yaklaşımla ticari ürünler Türkiye'nin tanıtımına da destek vermiş olacak. İtalyanların hakim olduğu markalı zeytinyağı piyasasına TARİŞ'in kendi markası ve mağaza konseptiyle girmesi de ciddi bir iddia taşımaktadır. TARİŞ, ABD'den sonra Kanada'yı da fethetmiştir” dedi.

ZEYTİNYAĞI PAZARI

Türkiye'nin Ottawa Ticaret Ataşesi Veysel Parlak, Kanada'ya, markası ve mağazasıyla gelen ikinci Türk firmasının TARİŞ Zeytinyağı olduğunu söyledi. Parlak, Türk zeytinyağlarının da Kanada'ya dökme geldiğini, Yunan ve İtalyan malı olarak satıldığını belirterek, TARİŞ zeytinyağı markası ve mağazasıyla ciddi açılım gerçekleştirmesinden gurur duyduklarını söyledi. Parlak, TARİŞ'in Kanada'da kısa sürede en çok tercih edilen marka olacağını tahmin ettiğini belirterek, “Çünkü Kanada'da hakiki zeytinyağı bulamazsınız. Kanada zeytinyağı piyasasında karışık yağ çoktur. TARİŞ, hakiki zeytinyağıyla kısa sürede başarıya ulaşacaktır. TARİŞ zeytinyağı markasının Kanada'daki cesareti ve başarısı diğer Türk firmalarına da cesaret verecektir.” diye konuştu.

TARİŞ Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Cahit Çetin ise TARİŞ zeytinyağı markasının dünya markası olma iddiasının, Kanada Montreal'de açılan ikinci yurtdışı mağazasıyla daha da kuvvetlenerek sürdüğünü söyledi. Ta-Ze mağazasının ilkini geçen yıl Eylül ayında ABD'nin Chicago kentinde açtıklarını hatırlatan Çetin, “İkinci yurtdışı mağazasını ise tam bir yıl sonra Montreal'de açıyoruz. Dünya markası olma yolunda ABD'den sonra Kanada'da da önemli bir adım daha attık” dedi. (İZMİR/A.A)
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı