GeriEkonomi Tarihi yalıda icralık dubleks daire
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarihi yalıda icralık dubleks daire

Tarihi yalıda icralık dubleks daire
refid:21456153 ilişkili resim dosyası

Üsküdar Kandilli'de bulunan İsmail Paşa Yalısı'nın içinde bulunan lüks bir dubleks daire icradan satışa çıkarıldı. Üsküdar 1. İcra Müdürlüğü'nün yapacağı ihalede söz konusu dairenin muhammen bedeli 7.8 milyon TL olarak belirlendi. İlk ihale 5 Kasım 2012'de yapılacak.

İhale şartnamesine göre Debreli İsmail Paşa Yalısı. olarak bilinen ve 1778'de inşa edilen yalı Beylerbeyi Camii’nin yanında bulunuyor. Kandilli Göksu Caddesi'ndeki yalının ikinci katında yer alan lüks dairelerden biri icralık oldu.

Şartnameye göre yalı toplam dört kat. İcralık olan daire de ikinci katta bulunuyor. İcraburada.com  isimli icra ihale sitesinde yer alan şartnameye göre yalının ilk icradan satışı 5 Kasım günü yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda söz konusu dubleks daire 15 Kasım günü, muhammen bedelinin yüzde 40'ı üzerinden satışa konulacak.

Kandilli'nen görkemli yalılarından biri olan söz konusu yapı 1876-1909 yılları arasında Debreli İsmail Paşa’nın  yalısı olarak kullanıldı. 1972 yılında tamamen yanan yalı, 1981 yılında yerine 8 yalı dairesi olan bir apartman yapıldı.

İsmail Paşa Yalısı'nı inşa eden mimarın devrin ünlü mimarlarından Garabet Balyan olduğu söyleniyor.   

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle