GeriEkonomi Tarihi binaları butik otel yapacak ‘The Sofa’yı yurtdışına da taşıyacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tarihi binaları butik otel yapacak ‘The Sofa’yı yurtdışına da taşıyacak

Tarihi binaları butik otel yapacak ‘The Sofa’yı yurtdışına da taşıyacak
refid:14816404 ilişkili resim dosyası

Lüks butik otelcilik alanında büyüme kararı alan BDC ve Nişantaşı Turizm’in Yönetim Kurulu Başkanı Ali Güreli, İstanbul’da Beyoğlu, Galata bölgesi, Boğaz ve Anadolu Yakası’ndaki tarihi binaları otele çevirmek için kolları sıvadı.

İstanbul Nişantaşı’nda kurduğu The Sofa Otel ve Bodrum’daki Hamak Otel’le adından söz ettiren Ali Güreli, Galata’da iki ayrı binada projelerinin sürdüğünü en geç bir yıl içinde otelleri hizmete açmayı hedeflediklerini söyledi.

10 milyon dolar

İstanbul’da açacakları otelleri The Sofa ismiyle devam ettirmeyi düşündüklerini dile getiren Güreli, şöyle konuştu: “Binaların farklı şahsiyetleri olabilir. Özellikle mimaride ayrılıyorlar ve yapılış tarihlerindeki yaşam farklılıklarını yansıtıyorlar. Bu farklılıkların öne çıkarılacağı ancak işletme, hizmet anlayışı The Sofa şemsiyesi altında toplanacak. Üzerinde çalıştığımız ya da ilgilendiğimiz binalar en az 4-5 bin metrekare. Yatırım tutarları da 10 milyon dolara çıkıyor.”

Yurtdışına da açılacak

Güreli, yurtdışına The Sofa konseptiyle açılacaklarını belirterek, “Öncelikle, Suriye Halep’te yer alan Osmanlı ordusu kışlası olarak kullanılan binaların otel olarak işletilmesi yanında restoran kurmayı planlıyoruz. İkinci otel planımız ise Şam’da. Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta da otel fırsatlarına bakıyoruz” dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle