GeriEkonomi Tansaş borsada artık Migros
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tansaş borsada artık Migros

Tansaş’ın Migros tarafından devir alınması yoluyla birleşmesine ilişkin olarak pay değişim işlemlerinin bugünden itibaren gerçekleştirilmesi nedeniyle borsadaki uygulamanın yeniden düzenleneceği ve Tansaş hisselerinin işlem sırasının kapatılacağı bildirildi.

İMKB Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, söz konusu devralma nedeniyle Tansaş hisse senetlerinin sırasının bugünden itibaren kapatılacağı ve kapsamında bulunduğu İMKB Ulusal-30, İMKB Ulusal-50, İMKB Ulusal-100, İMKB Ulusal-Tüm, İMKB Ulusal-Hizmetler ve Ticaret endekslerinden çıkartılacağı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Tansaş hisse senetleri yerine, Borsa Yönetim Kurulunun 1 Temmuz 2006 - 30 Eylül 2006 dönemine ilişkin olarak birinci yedek olarak belirlenen hisse senetlerinden, GSD Holding A.Ş. hisse senetleri İMKB Ulusal-30 endeksine, İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. hisse senetleri İMKB Ulusal-50 endeksine, BIM Birleşik Mağazalar A.Ş. hisse senetleri ise İMKB Ulusal-100 endeksine dahil edilecektir. 23 Aralık 2004 tarihli genelgemize göre Migros hisse senetleri bugün birinci seansta serbest marjla işlem görecek olup, Migros hisse senetlerinin referans olarak alınabilecek fiyatı 12,05 YTL’dir. (Söz konusu referans fiyat, birbirlerine olan iştirak payları hariç, Migros ile Tansaş hisse senetlerinin en son ağırlıklı ortalama fiyatlarına göre hesaplanan piyasa değerleri toplamının, Migros’un devralma işlemi sonrasındaki sermayesini temsil eden pay sayısına bölünmesi suretiyle hesaplanmıştır)" Açıklamada, Migros hisse senedinin sırasında bir defada girilebilecek maksimum emir miktarının 5.000 lot olarak belirlendiği belirtilerek, bugünden itibaren İMKB Endekslerinin hesaplanmasında Migros’un sermayesinin ise 176 milyon 266 bin 866 YTL, saklama oranının ise yüzde 49 olarak dikkate alınacağı ifade edildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle