GeriEkonomi Tanıl Küçük yeniden İSO Başkanı seçildi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Tanıl Küçük yeniden İSO Başkanı seçildi

Liste karmaşasıyla başlayan İstanbul Sanayi Odası (İSO) seçimlerinde Tanıl Küçük yeniden başkan oldu. Meclis Başkanlığı'nı da Hüsamettin Kavi kazandı.

Odakule'deki seçimlerde, 103 oy kullanıldı. Resmi olmayan sonuçlara göre, Tanıl Küçük, 95 oy alarak Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Meclis Başkanlık Divanı seçimlerinde, Hüsamettin Kavi ve Erdal Bahçıvan başkanlığındaki listeler yarıştı. 103 Meclis Üyesi'nin oy kullandığı seçimde, Kavi 54 oy alarak yeniden Meclis Başkanı oldu.

SIKINTILI SEÇİM

Bugün İSO'da gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Başkanlığı, TOBB delegeleri ve Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi sıkıntılı başladı. Yoğun kulis faaliyetleri içerisinde saat 9.00’da başlayan seçimlerde liste karmaşası yaşandı. Şekerli ve Kakaolu Mamüller Sanayi Grubu’ndan seçilen ve halen başkanlık görevini yürüten Tanıl Küçük’ün listesini açıklamasının ardından, ikinci bir liste ile seçime girmesi beklenen ve Mekanik İmalat Sanayi Grubu’ndan seçilen Adnan Dalgakıran yoğun baskılara maruz kaldıklarını ifade etti. Dalgakıran, "Arkamdaki tüm destekler çekildi. 60 kişi ile görüştüm. (Sana oy vereceğiz ama bizi listene alma diyorlar)" dedi.

İSO’da son seçimlerle üyelerin yüzde 50’sinin değiştiğini hatırlatan Dalgakıran, statükonun korunması için yoğun bir baskı yapıldığını ve bunun da demokrasiye zarar verdiğini belirtti. "Benim arkamda hiçkimse yok. Ben bir garip Adnan Dalgakıran’ım. Umarım MÜSİAD ve ihracatçılar destek verir. AKP’nin şu anda rolü yok, olsa bile aleyhime olur" diye konuşan Dalgakıran, İSO’nun geçtiğimiz dönemde sadece "Kapasite raporu onaylama merkezi" gibi çalıştığını öne sürdü.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle