GeriEkonomi Talimhane toparlanmaya başladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Talimhane toparlanmaya başladı

Talimhane toparlanmaya başladı
refid:24651241 ilişkili resim dosyası

Gezi Parkı olayları nedeniyle büyük kayıp yaşayan ve doluluk oranlarının bir ara yüzde 30'lara kadar düştüğü Talimhane yeniden toparlanmaya başladı. Talimhane'de doluluklar tekrar yüzde 90'lara yükseldi.

Eylül ayıyla birlikte iş dünyasının hareketlendiğini ve uluslararası kongrelerin yoğunlaştığını kaydeden Ramada İstanbul Taksim Hotel Genel Müdürü Ali İmdat Uçar, “Bölge otellerinde özlediğimiz doluluklar geri geldi ve sektörün yüzü yeniden gülüyor. Yoğun ve hareketli bir Eylül ayına girdik. Bu yılın sonuna kadar yoğunluğun devam etmesini bekliyoruz" dedi.

Başta komşu ülkeler olmak üzere bölgedeki ülkelerin ve uluslararası şirketlerin toplantı üssünün Talimhane bölgesi otelleri olduğunu anlatan Ali İmdat Uçar, şunları söyledi:

“Avrupa’dan Ortadoğu’ya, Rusya’dan Uzakdoğu’ya birçok şirket uluslararası toplantılarını yapmak için İstanbul’u tercih ediyor. Hem ulaşım açısından orta bir noktada olmamız, hem de otellerdeki hizmet kalitesiyle yoğun talep almaya devam ediyoruz. Özellikle Ortadoğulu işadamlarından ciddi bir talep var. Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Lübnan, İran, Mısır gibi ülkelerin şirket toplantıları genelde bu bölgede Özetle, bölgemizdeki ülkelerin ticaret toplantı üssü Talimhane bölgesi otelleri oldu diyebiliriz” şeklinde konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle