Takas için çalışıyor

Hürriyet Haber
16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Kumbul Maliye'ye 8, SSK'ya 5 trilyonluk borcunu takas yoluyla ödemek için Ankara'yı komşu kapısı yaptı

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin 13 trilyon lira olan vergi ve SSK borçlarından mülk takasıyla kurtulma çabaları sürüyor. Başkan Kumbul, Maliye'nin 8, SSK'nın da 5 trilyon liralık alacaklarını takas yoluyla çözebilmek için Başkent Ankara'yı komşu kapısı haline getirdi.

BAŞKANIN TEKLİFİ

Maliye Bakanlığı'na vergi alacağına karşılık Belediye İşhanı'nı vermeyi teklif eden Başkan Kumbul, SSK'ya da Belediye İş Merkezi ile Meydan'da dolmuş parkı olarak kullanılan arsayı teklif etmişti. Geçen hafta yine Ankara'ya giden Kumbul, bakanlıklarla görüşmelerinin sürdüğünü söyledi.

PARA YOK

Meydan Kavşağı'nda dolmuşların parkettiği alanın İmar Planı'nda sağlık ocağı ayrılmış olduğunu hatırlatan Kumbul, ‘‘Büyükşehir Belediyesi'nin bu borcun altından kalkacak parası yok. Tek çözüm takas yoluyla bu sorunu halletmek. Bu borçların bir şekilde ödenmesi gerekiyor’’ dedi.

Borç yükü altında ezilen Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bekir Kumbul'un bir kitap kurdu olduğu ortaya çıktı. Şu günlerde de Pir Sultan Abdal'ın hayatını okuyan Kumbul yoğun iş trafiği arasında kitap okumaya zaman ayırması bir nevi meditasyon olarak değerlendiriliyor.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı