Tablette puzzle dönemi

Ahmet CAN
10.08.2014 - 01:04 | Son Güncelleme:

Samsung üretimde yeni teknolojiyi kullanmaya başladı.

TÜRKİYE’de 1.3 milyon adet satış rakamına ulaşan tablet pazarında rekabet kızıştı. Samsung yeni ürü-nü Galaxy Tab S’i satışa sundu. Ürünün en büyük özelliği tüm donanımının puzzle gibi iç içe geçmesi.

TEKNOLOJİ devlerinin tablet savaşı kızıştı. Samsung, geliştirdiği yeni üretim teknolojisiyle ‘Puzzle’a benzer montaj tekniğini ilk kez Galaxy Tab S’te kullandı. Bu teknolojiyle beraber yeni tablet modelinin dünyanın en inceleri arasına girmeyi başardığını söyleyen Samsung Türkiye Ürün Müdürü Alper Gül, tabletteki tüm donanımın puzzle gibi iç içe geçtiğini dile getirdi. Gül, “Tabletin neredeyse tüm parçaların montajı lehimsiz olarak gerçekleştiriliyor. İşlemciden, belleğe kadar tüm parçalar birbirine monte ediliyor. Böylelikle dünyanın en ince tabletlerinden birini üretebildik. Tabletin kalınlığı sadece 6.6 milimetre. Bu teknolojinin altında büyük bir inovasyon var” dedi. Yeni üretim teknolojisiyle Galaxy Tab S’in ağırlık konusunda da dikkat çekeceğini söyleyen Gül, 10.5 inçlik modelin 465 gram, 8.4 inçlik modelinse 294 gram ağırlığında olduğunu belirtti.

GERÇEK RENGE YAKIN

Gül’ün paylaştığın bilgilere göre tabletin ekranında Super AMOLED teknolojisi kullanılıyor. 2560x1600’lik çözünürlüğe sahip olan yeni tabletin ekranı, dijital renklerin yüzde 90’ından fazlasını içeriyor. ‘100.000:1’lik kontrast oranına sahip olan cihaz, böylelikle siyahları daha koyu ve beyazları daha parlak yapabiliyor. Tablette yer alan Super AMOLED teknolojisi hakkında konuşan Gül, bu teknolojinin arka aydınlatma gerektirmediğini söyledi. Gül, “Bu teknoloji LCD ekranlara göre daha az enerji tüketiyor. Başka bir deyişle bu ekran teknolojisini kullanan tabletlerin şarjı daha uzun dayanıyor. Buna ek olarak akıllı telefon modeli Galaxy S5’te yer alan ‘Ultra Güç Tasarrufu Modu’ bu tablette de yer alıyor. Böylelikle, kullanıcılar cihazlarını yeniden şarj etmek zorunda kalmadan saatlerce uygulamalarını kullanmaya devam ediyor” diye konuştu.

1000 TL’DEN BAŞLIYOR

Geçen ay tanıtılan Galaxy Tab S gelecek hafta Türkiye’de de satışa çıkacak. Galaxty Tab S’te titanyum bronz, beyaz ve kırmızı renk seçenekleri yer alacak. Buna ek olarak Galaxy Tab S’e ek olarak satın alınacak kılıf, mouse ve klavye ile tableti bir bilgisayar gibi kullanabilmek mümkün olacak. Tablet’in 10.5 inç’lik modeli 1200 TL, 8.4 inçlik modeliyse 1000 TL’lik satış fiyatıyla tüketicilerin beğenisine sunulacak.

TABLET ALANA UYGULAMA HEDİYE

KULLANICILARIN tablet kullanırken verimliliklerini arttırmayı hedeflediklerini dile getiren Gül, “Galaxy Tab S ile en fazla kullanılan ücretli uygulama ve servisi de hediye ediyoruz. Ofis uygulamalarından oyunlara, müzik servislerinden yerli gazetelere kadar birçok servis ve uygulamalar bu paket içerisinde yer alıyor” dedi.

Geçen yıl satılan tablet sayısı
1.3 milyon

Her ay satılan tablet adedi
110 bin

En ucuz tablet modellerinin fiyatı
250 TL

Geçen yıl tablet pazarındaki büyüme oranı
%22Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı