GeriEkonomi Susurluk Raporu ilk bürokratı yedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Susurluk Raporu ilk bürokratı yedi

Başbakanlık Teftiş Kurulu Başkanı Kutlu Savaş'ın yazdığı, kamuoyunda büyük yankılar uyandıran ‘‘Susurluk Raporu’’nun neden olduğu ilk görevden uzaklaştırma, Ziraat Bankası'nda gerçekleşiyor. Susurluk Raporu'nda adı geçen bürokratlardan biri olan Ziraat Bankası Genel Müdür Yardımcısı Metin Tunçsu'nun görevden alınacağı öğrenildi. Tunçsu'nun görevden alınmasını öngören kararnamenin onay için Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e gönderildiği belirtildi. Kutlu Savaş'ın raporu yayımlandığı sıralarda, aynı zamanda Genel Müdür Yardımcısı olan Yönetim Kurulu Üyesi Metin Tunçsu'nun yönetim kurulu üyeliği yeni dolmuş, yeniden atanması için kararnamesi Başbakanlığa sevkedilmişti. Raporda Tunçsu'nun adının geçtiği öğrenilince bu kararname geri çekilmiş ve yeniden atanmasından vazgeçilmişti.

Genel Müdür Yardımcılığı görevi devam eden Tunçsu, daha sonra izne ayrılmıştı. Geçen hafta Tunçsu'nun bu görevinden de alınması için bir kararname hazırlandığı öğrenildi.

Tunçsu'dan boşalan genel müdür yardımcılığı görevine Banka'nın Bankacılık Hizmetleri Müdürü Selçuk Arseven'in atanacağı, konuya ilişkin kararnamenin de Cumhurbaşkanlığı'nda olduğu öğrenildi.Yorumları Göster
Yorumları Gizle