GeriEkonomi Superonline-Yapı Kredi işbirliği
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Superonline-Yapı Kredi işbirliği

Superonline, Yapı Kredi Teknoloji`nin teknik altyapısını ve network`ünün yönetimini üstlendi. Yapılan anlaşmayla verim artışı ve maliyet kazancı hedefleniyor.

İki kuruluş arasında varılan anlaşmayla, Yapı Kredi Bankası network`ü altındaki tüm aktif cihazları ve bunları birbirine bağlayan data hatlarını yönetme, sorunları takip ve kayıt etme, raporlama ve problemlere çözüm sunarak Yapı Kredi Teknoloji`nin mevcut hizmet seviyesini muhafaza etme işi Superonline`a devredildi.

İşbirliğinin tanıtımı amacıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Superonline Genel Müdürü Savaş Ünsal, yaygın altyapılarının getirdiği avantajlarla şirketlere büyük kolaylıklar sağladıklarını kaydetti.

Ünsal, ``Türkiye`nin en büyük internet hizmeti altyapısını sağlayan şirket olarak kuruluşlar adına kuruluşların altyapılarını da işletiyoruz. Şirketlerin tüm veri ve iletişim gereksinimlerini tek bir adresten karşılayabiliyoruz`` dedi.

Yapı Kredi Teknoloji Genel Müdürü Alpaslan Özlü ise Türkiye`nin en büyük bankalarından birinin teknik altyapısını ve omurgasını işletmenin ciddi bir birikim ve profesyonellik gerektirdiğini söyledi.

Yapılan anlaşma sonucunda, verim artışı ve maliyet kazancı hedeflediklerini anlatan Özlü, ``Bu nedenle telekomünikasyon çözümleri konusunda Türkiye`de en yaygın altyapıya ve en geniş birikime sahip olan Superonline ile çalışmayı tercih ettik`` diye konuştu.

Anlaşmayla Superonline`a devredilen işler, Yapı Kredi Net Omurgası, ATM, POS, banka şubeleri, data center bağlantılarını oluşturan hatların işletilmesini kapsıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle