Süper gündelikçiler

Hürriyet Haber
28.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

Günlük kazanç sağlayan meslekler arasında en fazla gelir mankenlikte. Profesyonel bir mankenin günlük geliri 850 milyon liraya kadar çıkarken, sosyete falcıları ve makyözler de günlük kazanç sıralamasında en üstte yer alıyorlar.

Kazancı yüksek meslekler arasında günlük kazanç sağlayanlar ön plana çıkmaya başladı. Günlük kazancı yüksek meslekler içinde mankenler liste başı olurken, sosyete falcıları ikinci sırada, makyözler ise üçüncü sırada yer alıyor. Günlük kazancı ilk sırada yer alan mankenlerin bir günlük kazançları en az 85 milyon lira olurken, kazancın artmasında mankenin profesyonellik derecesi ve yapılan işin niteliği rol oynuyor. Buna göre, sözü edilen 85 milyon lira mesleğe yeni başlayan 1. derece mankenlerin bir defile ücreti olurken, tecrübeli mankenlerin bir defile ücreti ise 250 milyon liradan başlıyor. Tecrübenin artmasına paralel olarak mankenlerin günlük kazançları da büyük oranda artış gösteriyor. Profesyonel düzeyde 4. sınıf mankenlerin bir günlük firma tanıtımından sağladığı kazanç 850 milyon liraya kadar çıkıyor.

SOSYETE FALCILARI

Çok kazandıran meslekler arasında günümüzde sayıları giderek artan falcılar, günde 50 milyon liralık kazançları ile ikinci sırada yer alıyor.

Daha çok toplumun ‘‘yüksek tabaka’’ diye adlandırılan kesiminin hastalık, ölüm, boşanma, geleceğe dönük beklentiler gibi nedenlerle falcılara rağbet ettiği gözlenirken, sosyeteye yönelik falcılık hizmeti verenlerin, daha yüksek tarifelerden günlük kazançlar elde ettikleri de tahmin ediliyor.

Gösteri ve sahne sanatçıları tarafından aranılan ve çekiciliğini artırmak isteyen kadınların büyük bölümü tarafından tercih edilen makyözler de günlük 20 milyon liralık kazançları ile en çok kazandıran meslekler sıralamasında üçüncü sırada bulunuyor.

Tercümanlar da günlük ortalama 15 milyon liralık kazançları ile en çok kazananlar arasında yerini alırken, yabancı dilde ders veren

öğretmenlerin bir günlük kazançları ortalama 10 milyon lira düzeyinde seyrediyor.


Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı