GeriEkonomi Şükrü Karatepe holding kurdu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şükrü Karatepe holding kurdu

Halkı kin ve isyana teşvik suçundan Ankara DGM tarafından hapis cezasına çarptırılan, Anayasa Mahkemesi tarafından da konuşmaları parti kapatma nedeni sayıldığı için beş yıl siyasi yasak getirilen Kayseri Büyükşehir eski Belediye Başkanı Şükrü Karatepe iş hhayatına atıldı. Karatepe, aralarında RP'nin Kayseri İl Başkanlığı'nı da yapan eski milletvekili Şaban Bayrak'ın da yer aldığı çok sayıda kişiyle Kayseri'de holding kurdu.

ANKA'nın edindiği bilgiye göre, 'Öncü Holding A.Ş.' adı verilen holdingin sermayesi 300 milyar lira olarak belirlendi. Holdingde en büyük payı 25'er milyar lirayla Şaban Bayrak, Mustafa Çevik ve Mehmet Altuğ alırken, Şükrü Karatepe 12.5 milyar lirayla ortak oldu. Holdingin, katılacağı şirketlere halkın tasarruflarının emniyet içinde aktarılmasını sağlamak, küçük sermayenin birleşmesini gerçekleştirmek amacıyla kurulduğu bildirildi. Karatepe'nin kurduğu Öncü Holding ile Kombassan ve benzeri RP'ye yakın Holdinglerin amaçlarının birbirine yakın olması dikkat çekti. Kayseri'de kurulan Öncü Holding'in kurucuları şu kişilerden oluştu:

KURUCULAR

Şükrü Karatepe, Şaban Bayrak, Zekeriye Ergüneş, Mehmet Altuğ, Orhan Akgün, Mustafa Çevik, Muhammed Yusuf Eken, Saffet Arslan, Mustafa Öztürk, Cafer Serim, Seyit Ergüneş, Mehmet Ergüneş, Mehmet Akgül, Erdoğan Göksal, Ahmet Göksal, Mehmet Uçarkuş, İbrahim Özpaçacı, İzzet Özgermirli, Sabit Özdemir, Mustafa Alkan, Sait Kılıç, Kenan Atalay, Kadir Çete, Osman Dörtdudak, Ahmet Setenci, Öz-Su İnşaat Proje ve Etüt Hizmetleri Sanayi Ticaret Ltd. Şti.Yorumları Göster
Yorumları Gizle