GeriStartup Segmentify, Alman fon Esor'dan yatırım aldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Segmentify, Alman fon Esor'dan yatırım aldı

Segmentify, Alman fon Esor'dan yatırım aldı

E-ticaret siteleri için ziyaretçi davranış analitiği geliştiren Segmentify, Alman girişim sermayesi fonu Esor Investments'tan yatırım aldı. Böylece Segmentify'ın kuruluşundan bu yana aldığı yatırım miktarı 2.5 milyon Euro’nun üzerine çıktı.

E-ticaret sitelerinin dönüşüm oranlarını arttırma vizyonu ile 2015 yılı Temmuz ayında faaliyete geçen Segmentify’a, Alman Girişim Sermayesi Fonu Esor Investments yatırım yaptı. Esor Investments’ın, Segmentify’ın mevcut yatırımcılarından ACT’ın hisselerinin bir kısmına talip olarak yaptığı bu yatırımla, ACT iki yıl içinde dört kat çarpanla kendi portföyündeki ilk başarılı çıkışını da yapmış oldu.

Kuruluşundan bugüne kadar almış olduğu yatırım miktarı 2.5 milyon Euro’nun üzerine çıkan Segmentify, aralarında n11.com, hepsiburada.com ve Boyner gibi Türkiye’nin önde gelen markalarına kişiselleştirilmiş ürün önerisi hizmeti sunuyor.

Segmentify kurucu ortağı ve CEO’su Murat Soysal, “Almanya operasyonlarında kârlılığı 2017 sonu itibariyle yakaladık. Birleşik Arap Emirlikleri’nde büyüyoruz. 2018 yılı itibariyle İngiltere pazarına çok hızlı bir giriş yaptık” dedi. Esor Investments kurucu ortaklarından Şevki Kuyulu yapılan yatırımla ilgili, “Yaptığımız bu üçüncü yatırım ile Türk girişimlerine yaptığımız toplam yatırım tutarı 4 milyon doları aştı. Bu yatırımlarla yazılım alanındaki Türk mühendisliğine ve yaratıcılığına inancımızı bir kez daha göstermiş olduğumuzu da düşünüyorum” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle