Star TV, Doğuş Grubu’nun oldu

Hürriyet Haber
18.10.2011 - 21:16 | Son Güncelleme:

Doğuş Yayın Grubu, Star TV’yi satın almak üzere Doğan Yayın Holding ile anlaşmaya vardı.

Star TV’yi bünyesinde barındıran Işıl Televizyon Yayıncılık’ın yüzde 99.99 hissesinin Doğuş Yayın Grubu’na satışına ilişkin sözleşme önceki gün imzalandı. Satış bedeli 327 milyon dolar olurken, bunun 151 milyon dolarlık kısmı peşin, kalan 176 milyon dolarlık kısmı ise 2 yıllık vadede ödenecek. Hisse senedi satış ve devir işleminin sonuçlanması için RTÜK ve Rekabet Kurumu’nun izinleri gerekiyor.
Alacak-borç eşitlenecek
Star TV’nin ay sonuna kadar elde edeceği her türlü gelir ve gider Doğan Grubu’na ait olacak. Ön mali kapanış tarihi itibariyle, Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş’nin alacak ve borçlarının mümkün olduğunca eşitlenmesi sağlanacak. Bunun mümkün olamaması durumunda taraflar, alacaklardan karşılanamayan  borç tutarlarının hisse senedi devir bedelinden tenzilini veya alacakların  borçlardan daha fazla olması halinde ise, alacaklar ile borçlar arasında bakiye tutarının satış bedeline ilave edilmesini kabul ve taahhüt ediyor.
İlk finansal tabloda yer alacak
Doğan Grubu’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Satış bedeli bu çerçevede revize edilebilecek. Işıl Televizyon Yayıncılık A.Ş hisse senetlerinin devri sonrasında, ilgili bağlı ortaklığımızın yasal kayıtlarında, kapanış tarihindeki döviz kuruna bağlı olarak belirlenen ilk satış hasılatına göre yaklaşık 215 milyon lira tutarında iştirak hissesi satış kârı oluşacağı hesaplanmakta olup, hisse senedi satış ve devir işleminin SPK düzenlemeleri doğrultusunda Uluslararası Finansal  Raporlama Standartları’na (UFRS) uygun olarak hazırlanan konsolide finansal tablolarımıza etkisi ise kapanışı takiben kamuya açıklanacak ilk finansal tablolarımızda yer alacaktır.”
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı