GeriEkonomi SSK'lı 80 kuruşu eczaneye ödeyecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  9
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SSK'lı 80 kuruşu eczaneye ödeyecek

Hastanelerde uzun kuyruklara neden olan 80 kuruşluk muayene katkı payı artık hastaneye değil, eczaneye ödenecek. Doktora muayenesini yaptıran SSK’lı, ilacını alırken ilaç katkı payıyla birlikte muayene katkı payını da eczacıya cebinden ödeyecek.

Sağlık Bakanlığı, SSK ve Türk Eczacıları Birliği, SSK’lı hastalardan alınan 80 kuruşluk muayene katkı payını kısa vadede çözecek bir formül buldu.

SSK’lı hastadan alınan 80 kuruşluk muayene katkı payı artık eczanelere ödenecek. SSK’lı hasta, herhangi bir katkı payı ödemeksizin doktora gidip muayenesini olabilecek. Doktorun yazdığı ilacı almak için eczaneye gidecek SSK’lı hasta, burada ilacını alırken ödediği ilaç katkı payının yanında 80 kuruş değerindeki muayene katkı payını da ödeyecek. Sağlık Bakanlığı, hazırlayacağı genelge ile bunu eczanelere duyuracak.

ECZACI ALACAĞINDAN DÜŞECEK

Eczacılar ise 80 kuruşu SSK’ya fatura edeceği ilaç bedelinden düşecek. Böylece hem hastane içindeki kuyruklardan biri azaltılmış olacak, hem de SSK’dan alacağını tahsil etme konusunda tereddüt yaşayan eczacıların eline peşin para geçmiş olacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle