GeriEkonomi SPK’dan YKB için Koçbank'a süre
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SPK’dan YKB için Koçbank'a süre

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Yapı Kredi için belirlediği çağrı fiyatını daha önce düşük bulduğu Koçbank’ın çağrı bilgi formunu iletebilmek için yaptığı ek süre başvurusunu olumlu karşıladı ve 27 Ocak’a kadar süre tanıdı.

SPK, Koçbank’ın Yapı ve Kredi Bankası’nın yüzde 58.22’sine sahip olması nedeniyle ortaya çıkan çağrıda bulunma yükümlülüğünün yerine getirilmesine ilişkin çağrı bilgi formunun Kurul’a iletebilmesi için 27 Ocak 2006 günü mesai bitimine kadar ek süre verilmesi talebinin uygun bulunduğunu açıkladı.

Sermaye Piyasası Kurulu, Koçbank’ın Yapı ve Kredi Bankası’nın diğer ortaklarına çağrıda bulunmak için belirlediği 5.35 YTL’lik fiyatı az bulmuş, çağrı fiyatının en az 6.46 YTL olması gerektiğini bildirmişti. Koç Grubu ise SPK’nin düyük bulduğu çağrı fiyatının Koçbank tarafından hisse devir sözleşmesi imzası tarihinden önceki 90 günlük piyasa fiyatnın ortalaması alınarak tespit edildiği ve bu fiyatın hisse devrinde ödenen en yüksek fiyatın da üzerinde olduğu bildirildi.

Bu arada, Koçbank’ın Yapı Yatırım Ortaklığı A.Ş ortaklarına 1.08 YTL, Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş ortaklarına 3.03 YTL birim pay fiyatı üzerinden çağrıda bulunma başvurusunu kabul etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle