GeriEkonomi SpaceX çalışanlarına hangi imkanları sunuyor?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

SpaceX çalışanlarına hangi imkanları sunuyor?

SpaceX çalışanlarına hangi imkanları sunuyor?

Son dönemlerin en popüler şirketi şüphesiz Elon Musk'ın kurucusu olduğu SpaceX. İşte SpaceX'in çalışanlarına sunduğu imkanlardan bazıları...

Son dönemin en popüler isimlerinden biri olan SpaceX CEO’su Elon Musk sadece mimarı olduğu teknolojik gelişmeler ile değil aynı zamanda SpaceX çalışanlarına sunduğu imkanları ile de konuşuluyor. SpaceX gibi bir şirkette yer almak ve çalışmak tahmin edildiği gibi hiç kolay değil. Ancak pek çok imkan ile şirket, çalışanlarını motive etmeyi başarıyor.

Network imkanı sunuyor

SpaceX çalışanlarını siyaset, sanat, iş ve sinema dünyasından pek çok isim ile buluşturuyor. Çalışanlar yemek yerken ya da molalarda farklı alanlardan pek çok ünlüye rastlayıp tanışabiliyor. SpaceX’in ziyaretçileri arasında Will Smith, Joseph Gordon-Levitt, Morgan Freeman ve Janifer Aniston gibi ünlülerin yanı sıra Eski ABD başkanı Barack Obama’da yer alıyor. Ayrıca farklı sektörlerde başarılı olmuş kişiler ve yatırımcılar ile de çalışanlar özel görüşmeler yapabiliyor. Bu kişiler arasında Reddit’in kurucularından Jeremy Edberg ve George Takei gibi isimler yer alıyor.

Yiyecek ve içecek imkanları

SpaceX, çalışanlarına sağladığı yiyecek ve içecek konusunda oldukça cömert. Şirkette sık sık pizza ikramları yapıldığı biliniyor ve ayrıca tatlı gibi diğer ikramların yanında çay ve kahve de sürekli hazır bulunuyor. Tabi ki tüm yiyecek ve içecekler ücretsiz.

Etkinlik imkanları

SpaceX çalışanları aynı zamanda ortak etkinlikler ile de birbirleriyle sosyalleşebiliyor ve stres atabiliyor. Elon Musk, tüm şirket çalışanlarını sinemaya götürüyor. Sadece SpaceX çalışanları için ayrılan sinema salonunda “Gravity” ve “The Martian” gibi bilimkurgu filmleri izleniyor. Çalışanlar, uzay teknolojisi ile uğraşan bir şirketin, bu tip filmlere çalışanlarını yönlendirmesini oldukça faydalı buluyor.

Masaj terapisi

SpaceX gibi bir şirketteki zorlu çalışma koşullarını hafifletmek ve rahatlamak amacı ile şirkette masaj terapistleri bulunuyor. Uzun çalışma saatleri ve iş stresinden kaynaklanan fiziksel sıkıntıları için tüm çalışanlar bu terapistlere masaj yaptırabiliyor.

Motivasyon mailleri
Elon Musk’ın çalışanlarına motive edici e-postalar attığı biliniyor. Bu sayede çalışanlarını daha büyük atılımlar yapmak konusunda teşvik ediyor. Ayrıca sadece e-mail yolu ile değil, yaptığı konuşmalar ile çalışanlarını hem bilgilendiriyor hem de cesaret veriyor. Bu sayede iş verimi artarken çalışanlara da etkili iletişim imkanı sunulmuş olunuyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle