GeriEkonomi Sözleşmeliye kadro sözü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sözleşmeliye kadro sözü

Sözleşmeliye kadro sözü
refid:23594751 ilişkili resim dosyası

Başbakan Tayyip Erdoğan, kamuda çalışan 96 bin 500 sözleşmeli personelin kadroya geçirileceğini açıkladı.

Erdoğan, önceki günkü Meclis grubunda, “25 Haziran 2013 tarihi itibariyle, bundan sonrası geçerli değil, geçmişe yönelik görevde bulunan 657 sayılı kanunun 4-B maddesine göre çalışan sözleşmeli personel, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. maddesine göre çalışan sözleşmeli personel ve 4924 sayılı kanun hükümlerine göre çalışan sözleşmeli sağlık personeli, devlet memuru kadrosuna geçebilecek. Bu kapsamda şu anda 96 bin 500 personel bulunuyor. Buna ilişkin yasal düzenlemeyi de inşallah süratle, tatile girmeden bu yasama döneminde yapmış olacağız” dedi.

600 ENGELLİ ÖĞRETMEN

Şubat’ta engelli öğretmen adaylarının da öğretmen olabilmesinin önünü açtıklarını müjdelediğini anımsatan Erdoğan, 46 branşta 600 engelli öğretmen alımı yapılacağını söyledi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın katkılarıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nın gerekli gerekli alt yapıyı oluşturduğunu belirten Erdoğan, bugünden (dün) başlamak üzere 1 Temmuz 2013 Pazartesi günü mesai bitimine kadar elektronik ortamda başvuruların alınacağını, bu öğretmen adaylarının da 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren göreve başlayacaklarını söyledi.

Erdoğan, FATİH Projesinin önemli bir adımı olan öğretmen ve öğrencilerin kullanacağı tabletlerin ihalesinde ön yeterlilik dosyalarının da önceki gün itibariyle alındığını anımsattı. 10 milyon 600 bin tablet alımına ilişkin ihaleyi kazanacak firmalara yerli araştırma-geliştirme merkezi kurma şartı getirdiklerini de belirten Erdoğan, bu firmaların 3 yıl içinde Türkiye’de yatırım yapacaklarını, üretime başlayacaklarını kaydetti. Erdoğan, ihaleye yurt içi ve yurt dışından sektörün en büyükleri konumunda olan firmaların katıldığını da söyledi.  ?


Yorumları Göster
Yorumları Gizle