GeriEkonomi Soyak Olimpiyat Kenti kuruyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Soyak Olimpiyat Kenti kuruyor

Soyak, TOKİ’den hasılat paylaşımı karşılığında 31 milyon dolarlık tahmini bedelle alınan 600 bin metrekare üzerine 1400 daire ile 150 villadan oluşan ‘Olympiakent’ kuracak.

SOYAK, Anadolu yakasında ‘Soyak Yenişehir’den sonra İstanbul Avrupa yakasında ‘Soyak Olympiakent’ adıyla 1400 daire ve 150 villadan oluşan yeni bir yerleşim projesini hayata geçiriyor. Olimpiyat Stadı ve Atatürk Havalimanı yakınında 600 dönümlük bir alanda yapımına başlanan Soyak Olympiakent’in ilk etabı 18 ayda, tamamı 24 ayda tamamlanacak. Projede, daire ve villalar peşin veya 886 milyon liradan başlayan 48 ay sabit taksitlerle satışa sunuluyor.

Soyak Genel Müdürü Emre Çamlıbel, 44 yıldır konut sektöründe olduklarını belirterek, ‘Sloganımız daha iyi yaşamak. Geniş nüfusa sahip İstanbul’da insanların daha sağlıklı olabilmek için spor olanakları olan, doğayla içiçe yaşamaya ihtiyaçları olduğunu tespit ettik ve Olympiakent projesini başlattık’ dedi.

PAYLAŞIM PROJESİ

Çamlıbel, projenin yatırım maliyetine ilişkin bir soru üzerine, bunun bir taahhüt projesi olmadığını, Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) uyguladığı hasıla paylaşım yöntemi ile projenin gerçekleştirildiğini söyledi.

Emre Çamlıbel, ‘Pazarlaması, tasarımı, yapımı tamamen Soyak tarafından üstlenilmek üzere Toplu Konut İdaresi’ne ait arsanın üzerine inşa edilecek. TOKİ tarafından hiçbir masraf veya işlemle ilgili bir katılım olmadan tamamen Soyak tarafından gerçekleştirilecek’ dedi.

Soyak Genel Müdür Yardımcısı Aybars Kızılsencer de, buraya yerleşecek ailelere doğa ile içiçe bir yaşam sunmak istediklerini, bu amaçla tüm otopark alanlarını yeraltına alacaklarını belirtti. Kızılsencer, bunun yanında yüzme havuzları, tenis kortu, voleybol, basketbol sahası, buz hokeyi, paten pisti, kay kay alanları, tırmanma duvarları ve çocuk oyun alanları gibi birçok alan sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle