'Son kale' düştü

Hürriyet Haber
14.08.2014 - 17:16 | Son Güncelleme:

İstanbul’daki kentsel dönüşüm uygulamalarında gözlerin çevrildiği Fikirtepe’de tek kalan ve basında 'son kale' olarak yer alan apartman bugün yıkıldı.

Söz konusu apartman çevredeki tüm evler yıkılırken ev sahibi ile inşaat firması anlaşamayınca yıkım gerçekleşmemiş ve ortaya ilginç bir görüntü çıkmıştı. Hürriyet’in geçtiğimiz mayıs ayında ‘Fikirtepe inatçısı’ manşeti ile gündeme taşıdığı ev geniş kesimlerin ilgi odağı oldu.

Ne elektrik, ne, ne doğalgazın bulunduğu apartman, 31 dönümlük arazi içinde yalnız başına aylarca bekledi.

Ve o ev bugün yıkıldı. Sahibi ise evi karşılığında 5 daire aldı.

Son kale düştü

O ev artık yok...

Evle ilgili haberler yabancı basında da yer bulmuştu. Reuters haberi, "'Kimsesiz ev' olarak bilinen Fikirtepe'deki bu bina, sahiplerinin yıkılmasına karşı çıkması nedeniyle etrafına yapımına devam eden projenin aylarca durmasına neden olmuştu" diyerek yıkımın fotoğraflarını servis etti.

YIKIMDAN KARELER

Demirel konu ile ilgili Hürriyet’e yaptığı açıklamada “Artık bu ada ve tüm bölgede sorun çözülsün istiyoruz. Elektrik, su kesildiği için aylar önce evi boşattık. Üstüne bir de anlaşma yapmadığım için telefonla taciz edenler oldu. Ben firmadan net bir anlaşma ve teminat istedim. Açgözlülük ya da fazla para isteme gibi bir durum yok. Zaten kısa sürede arsada konut yapacak firma ile el sıkışırız” demişti.

Son kale düştü FİKİRTEPE’NİN SEMBOLÜ OLDU

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı