GeriEkonomi Son dakika... S-400'lerle ilgili önemli açıklama: Aralıkta kurulmuş olacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... S-400'lerle ilgili önemli açıklama: Aralıkta kurulmuş olacak

CNN Türk'te soruları yanıtlayan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "S-400 füze savunma sistemi aralıkta kurulmuş olacak" açıklamasında bulundu.

CNN Türk’e konuşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, S-400 hava savunma sistemlerinin aralık ayında kurulmuş olacağını, nisan ayında ise kullanılabilir hâle geleceğini bildirdi.

Savunma Sanayii Başkanı Demir, Rusya’dan alınan S-400 sistemleriyle ilgili olarak şunları kaydetti:

“Sevkiyatlar yakında bitiyor. Teknik anlamda aralık itibarıyla sistem kurulmuş olacak. Ancak sistemin hazır olması, kullanıma hazır olduğu anlamına gelmiyor. Çünkü bizim de çok hassas olduğumuz personelimizin eğitimi, sistemin içine bazı uçuşların entegre edilmesi gibi birçok teknik konu var. Bunların da tamamlanması neticesinde nisanda sistem kullanılabilir hale gelecek.”

Türkiye’nin Rusya’dan savaş uçağı da alıp almayacağına ilişkin değerlendirmelerde bulunan İsmail Demir, “Yapılan bir teklif var. Uçaklarımızı görün tanıyın dediler. Teklifleri incelemek lazım.” diye konuştu.

TEKNOFEST’le ilgili de bir açıklama yapan Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Yarışmalarla gençleri destekleyeceğiz. Odaklı eğitimlerle (gençlerin) savunma sanayiine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz. TEKNOFEST gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İHA’ların yanı sıra deniz ve kara araçları ile yarışmalar gerçekleştireceğiz.”

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle