Son dakika... İstanbulluları sevindirecek haber! Bu akşam saat 18.00'de...

Ali AKSOYER - Uğur AYAZSIN - İSTANBUL DHA
19.10.2017 - 15:19 | Son Güncelleme:

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 'Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki TAK kurulum çalışmaları tamamlandı. Köprüde kapatılan şeritler, bugün saat 18:00 itibariyle tekrar trafiğe açılacaktır' dedi. Ve 23 Eylül'den bu yana kapalı olan şeritler 27 gün sonra trafiğe açıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'ın, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde başlatılan (TAK) kurulum çalışmalarına ilgili yazılı basın açıklaması yaptı.

FSM’deki çalışmada sona gelindiFATİH Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) geçtiğimiz ay başlayan kaçak geçişleri önlemek için kurulacak tak’la ilgili çalışmalarda sona gelindi. Bölgede şu anda sistemin test çalışmaları yapılıyor. Tamamlanmak üzere olan test çalışmalarının ardından trafiğe kapatılan şeritlerin açılabileceği belirtildi.

Arslan açıklamasında, “Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 23 Eylül 2017 tarihinde başlatılan otoyol üzerine güvenlik amaçlı çelik konstrüksiyon (TAK) kurulum çalışmalarını, arkadaşlarımızın özverili çalışmaları neticesinde planlanandan 20 gün önce tamamlamış bulunuyoruz. 20 Kasım 2017 tarihinde saat 22:00'de açılması planlanan köprüdeki kapatılan şeritler, bugün saat 18:00 itibariyle tekrar trafiğe açılacaktır" dedi.

Son dakika... İstanbulluları sevindirecek haber Bu akşam saat 18.00de...

Bakan Ahmet Arslan açıklamasında, "Köprü üzerindeki çalışmalar İstanbullu vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla 7 gün 24 saat sürdürülmüş ve olabildiğince erken bitirilmiştir. Kurulum çalışmalarını anlayışla karşıladıkları için İstanbullu vatandaşlarımıza öncelikle şükranlarımızı sunuyorum. Özverili çalışmalarından ötürü de çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Son dakika... İstanbulluları sevindirecek haber Bu akşam saat 18.00de...
* Köprüden geçen ilk araçlar... Fotoğraf / Twitter - Murat Kazanasmaz

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Son 24 saatte ne oldu? (19.10.2017-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı