GeriEkonomi Son dakika... Dolar ve Euro güne böyle başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Dolar ve Euro güne böyle başladı

Son dakika... Dolar ve Euro güne böyle başladı

Dolar fiyatları şu dakikalarda 5.23 TL seviyesinde bulunurken, Euro fiyatları ise 5.92 TL seviyelerinde hareket ediyor. Piyasada küresel gelişmeler izlenecek.

PETROL fiyatlarında son dönemdeki sert düşüşün Türk Lirası'nı desteklemesiyle, dolar kuru güne 5.25 TL seviyesinden başladı. Dolar kuru gün içerisinde en düşük 5.2255 TL seviyesini görürken, saat 11.22 itibarıyla 5.2370 TL seviyesinde bulunuyor. 5.9167 TL seviyesine kadar gerileyen Euro kuru ise aynı dakikalarda 5.9263 TL seviyesinde hareket ediyor.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi, yüzde 0.19 yükselişle 97.26 seviyesinde bulunurken; Euro/dolar paritesi 1.1310 seviyelerinde...

10 yıllık tahvilin bileşik faizi yüzde 16.59 seviyesinde bulunurken, 2 yıllık tahvilin bileşik faizi yüzde 20.28 seviyesinde hareket ediyor.

PETROLDEKİ DÜŞÜŞ TÜRKİYE İÇİN AVANTAJ

Artan küresel petrol arzı ve finansal piyasalardaki zayıflığın baskısıyla petrol fiyatları, ekim başından bu yana değerinin yaklaşık üçte birini kaybetti.

Bankacılar petrol fiyatlarındaki düşüşün enerjide neredeyse tamamen dışa bağımlı olan Türkiye ekonomisi için avantaj olduğuna dikkat çekiyor. Analistler düşüşün, Türkiye'nin enerji faturasındaki azalış ve dolayısıyla cari açıktaki düşüşe, şirketlerin üretim maliyetleri ve manşet enflasyona doğrudan etkisine dikkat çekiyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle