GeriEkonomi Son dakika... Dolar fiyatları ne durumda? Güncel dolar kuru
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Son dakika... Dolar fiyatları ne durumda? Güncel dolar kuru

Son dakika... Dolar fiyatları ne durumda? Güncel dolar kuru

Dolar fiyatları şu dakikalarda 6.07 TL seviyesinde bulunurken, Euro fiyatları ise 6.99 TL seviyesinde hareket ediyor. Piyasalar, ABD'li rahip Brunson'un cuma günkü davasını takip edecek.

DOLAR kuru dün günü 6.10 TL seviyesinden tamamlarken, dolarda iyimser hava sürüyor. Dolar gün içerisinde en yüksek 6.1320 TL'yi görürken, saat 15.14 itibarıyla itibarıyla 6.0766 TL'de hareket etti. Euro kuru ise 7.00 TL'nin altına gerilerken aynı dakikalarda 6.9921 TL seviyesinde bulunuyor.

Doların dünyada en çok işlem gören 6 adet yerel para biriminin karşısındaki değerini gösteren dolar endeksi dün 96.16 ile 20 Ağustos'tan bu yana en yüksek seviyeyi gördükten sonra, bugün yüzde 0.02 yükselişle 95.38 puanda hareket ediyor. Euro/dolar paritesi ise 1.1500 seviyelerinde...

10 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi yüzde 20.07 seviyesindeyken, 2 yıllık gösterge tahvilin bileşik faizi ise yüzde 27.00 seviyesinde bulunuyor.
ABD'li rahip Andrew Brunson'ın cuma günü gerçekleşecek mahkeme kararı beklenmeye devam edilirken, piyasalarda Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya'nın katılacağı bu hafta Endonezya'da başlayacak IMF Dünya Bankası toplantıların da takip edilecek.

ENFLASYONLA MÜCADELE PROGRAMI
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İstanbul'da düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, fiyatlarda oluşan bugünkü tablonun kimsenin çıkarına olmadığını belirterek, "Firmalarla, iş dünyası temsilcileriyle birebir görüşmeler yaptık, destek aldık, tüm firmalardan asgari yüzde 10 indirim yapmaları ve yıl sonuna kadar sürdürmeleri için anlaştık... Mücadeleye katılan tüm firmalar asgari yüzde 10 kampanyası uygulayacaklarını taahhüt ettiler" dedi. 

 

Sabit Kur ve Dalgalı Kur İncelemesi

Sabit Kur ve Dalgalı Kur İncelemesiEkonomistler Platformu’ndan Berna Dinç, bu videoda son dönemde sıkça tartışma konusu olan dalgalı kurdan sabit kura geçişin ne olduğunu ikisi arasındaki farkları anlatıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle