GeriEkonomi Taşerona kadro ve asgari ücrete Başbakan Yıldırım'dan açıklama
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taşerona kadro ve asgari ücrete Başbakan Yıldırım'dan açıklama

Taşerona kadro ve asgari ücrete Başbakan Yıldırım'dan açıklama

Başbakan Binali Yıldırım taşeron işçilere kadro ve asgari ücret miktarı hakkında açıklama yaptı. Bangladeş'e gitmeden önce Esenboğa Havalimanı'nda yaklaşık 900 bin kişiyi yakından ilgilendiren taşerona kadro konusunu ele alan Başbakan Yıldırım, konunun tamamlanma noktasına geldiğini açıkladı. Asgari ücrete de değinen Yıldırım, makul olan en uygun şekilde sonuçlanacak ifadesinde bulundu. İşte, taşerona kadro ve 2018 asgari ücret miktarı ile ilgili detaylar

Bangladeş ziyareti öncesi Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandıran Başbakan Binali Yıldırım 2018 asgari ücretiyle ilgili yaptığı açıklamada, "En iyi şartlardan ne gerekiyorsa bu rakam üzerinde mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir. Bu sefer de aynı şekilde makul olan, ülkenin şartlarını da dikkate alarak en uygun şekilde sonuçlandıracak. " dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş ziyareti öncesi havalimanında gazetecilerin sorularını cevapladı. Başbakan Binali Yıldırım asgari ücretle ilgili "Türk İş teklifini sundu. Disk de teklifini sunacak. Daha sonra taraflar bir araya gelecekler. İşveren konfederasyonu da teklifini sunacak. Bakanlığımız tarafları bir araya getirecek, müzakereler yapılacak. En uygun şartlarda mutabakata varılacak. Hükümetimiz yıllardan beri çalışanımıza asla enflasyonun altında bir ücret vermemiştir ve gereken tedbiri almıştır. Bu sefer de ülkenin şartlarını da göz önüne alarak süreci tamamlayacaktır" açıklamasında bulundu. 

TAŞERONDA TAMAMLANMA NOKTASINA GELİNDİ

KİT personeli taşeronların kadroya alınıp alınmayacağı tartışmasıyla ilgili de konuşan Yıldırım; "Taşeronların devlette daimi kadroya alınmasıyla ilgili çalışmalar hemen hemen tamamlanma noktasına geldi. Biz henüz içeriği nedir, kimler vardır, kimler yoktur böyle bir açıklama yapmış değiliz. Birkaç gün sonra mesele net bir şekilde ortaya çıkacak. Bu nedenle söylenenlere itibar etmeyin"

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle