GeriEkonomi Societe Generale: Geleceğiniz çok parlak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Societe Generale: Geleceğiniz çok parlak

YATIRIM bankacılığı faaliyetleriyle 10 yıldır Türkiye'de bulunan Fransız Societe Generale, bireysel bankacılığa da girecek. Societe Generale Avrupa Sorumlusu Gerard Laur, ‘‘Türkiye'nin geleceğini çok iyi görüyorum’’ dedi.

TÜRKİYE'de 10'uncu yılını kutlayan Fransız Societe Generale Bankası, yatırım bankacılığı faaliyetlerine, bireysel bankacılığı da eklemeye hazırlanıyor. Kutlamalar nedeniyle Türkiye'de bulunan Societe Generale Avrupa Sorumlusu Gerard Laur, Türkiye'deki yeni yatırımlarının bireysel bankacılık, hisse ve türev piyasaları ile yeni ürün geliştirmeye yönelik olacağını vurguladı.

‘‘Türkiye'nin geleceğini çok iyi görüyorum’’ diyen Laur, bu nedenle yatırım bankacılığı faaliyetlerine bireysel bankacılığı da eklemeye hazırlandıklarını söyledi. Laur, Fon'daki bankalarla ilgilenip ilgilenmedikleri konusunda ise, ‘‘Bu soruya yanıt vermek için şimdilik erken’’ diyerek, Türkiye'de banka satın almaya sıcak baktıklarının sinyalini de verdi. ‘‘Türk bankacılık sektöründe bir ağ kurmak istiyoruz’’ açıklamasını yapan Laur, Türkiye'nin doğru yolda olduğunu vurgulamayı da ihmal etmedi.

Türkiye'nin 1998 krizinin etkilerini çok çabuk silmeye başladığını söyleyen Laur, ekonomik istikrar paketinin başarılı olacağına inancının çok yüksek olduğunu ifade etti. Laur'un Türkiye'nin içinde bulunduğu AB süreci için açıklamaları ise oldukça ilgi çekiciydi. Laur, ‘‘Başkaları Türkiye'nin AB'ye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bizce sizin değil Avrupa ülkelerinin, Türkiye'nin AB'ye tam aday olmasına ihtiyacı var’’ diye konuytu.

ADAPTASYON ÇOK HIZLI

Societe Generale Türkiye'nin 4 yıl genel müdürlüğünü yapan ve 10'uncu yıl kutlamalarında bu görevi devreden Michel Bricout, görev yaptığı süre boyunca Türk finans sektörünün adaptasyon yeteneğine hayran kaldığını söyledi. Bricout, Türk bankacılığının dinamizminin çok yüksek olduğunu ifade ederek, sistem değişikliğine, politik ve ekonomik anlamda çok çabuk adapte olduğuna dikkat çekti. Bricout, konuya örnek olarak enflasyonla mücadele proğramı çerçevesinde, banka faiz oranlarının düşmesini gösterdi. Bugün için Türkiye'ye yatırım yapan 240 Fransız şirket olduğunu belirten Bricout, ancak Türkiye'ye ile ilgilenen Fransız şirketlerinin her geçen gün artığına dikkat çekti.

Yeni genel müdür Eric Faivre ise, Societe Generale'nin Türkiye'ye yatırım yapan ilk yabancı bankalardan biri olduğunu hatırlatarak, bunun meyvelerini toplamaya başladıklarını söyledi. 5 kişiyle çıktıkları yola 55'kişiyle devam ettiklerini ifade eden Faivre, ilk etapta biraz zorluk çekmekle birlikte, önümüzdeki dönemde ürün çeşitliliklerini artırak daha güçlü olacaklarını kaydetti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle