Sivil kanat "Anayasa" için yarın biraraya geliyor

A.A.
08.10.2007 - 16:58 | Son Güncelleme:

Ekonomik ve Sosyal Konseyin sivil kanadını temsil eden meslek kuruluşları, sendikalar ile oda ve borsaların yönetim kurulu başkanları, 1. Anayasa Hazırlıkları bilgilendirme Toplantısı için, yarın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde (TOBB-ETÜ) bir araya gelecek.

 Odalar Birliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, işverenler grubundan TOBB, Türkiye İşverinleri Sendikası Konfederasyonu (TİSK), çalışanlar grubundan Türk-İş, Hak-İş, Kamusen, diğer sosyal kesimler grubundan ise Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) ile Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunun (TESK) içinde yer aldığı, Ekonomik ve Sosyal Konseyin sivil kanadını temsil eden meslek kuruluşları ve sendikaların başkanları, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde yarın Anayasa Hazırlıkları Bilgilendirme Toplantısına katılacak.
Açılış konuşması Hisarcıklıoğlu tarafından yapılacak toplantı saat 14.00'de başlayacak. Toplantıya Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek'in de katılması bekleniyor.

Toplantı sonrasında ise TOBB Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB'a bağlı oda ve borsaların yönetim kurulu başkanları ile Sivil Toplum Kuruluşları başkanlarından oluşan heyetin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından kabul edilmesi bekleniyor. Aynı heyet, akşam da Cumhurbaşkanının Çankaya Köşkünde heyet onuruna vereceği İftar Yemeğine katılacak.

3. ODA VE BORSA YÖNETİM KURULU BAŞKANLARI TOPLANTISI

İftar sonrasında ise heyet üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Sanayi ve Ticaret Eski Bakanı Ali Coşkun'un konuşma yapacağı “Oda ve Borsa Yönetim Başkanları Toplantısı”na katılmak üzere, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'ne dönecek.
Saat 20,30'da başlayacak toplantı bitiminde ise Hisarcıklıoğlu tarafından, eski ve yeni Sanayi ve Ticaret Bakanlarına birer plaket verilecek.

Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı