GeriEkonomi Şişli örnek oldu, indirim yayılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şişli örnek oldu, indirim yayılıyor

Şişli'deki mağazaların geçtiğimiz cumartesi günü yaptığı bir günlük indirim kampanyasında 12 trilyon liralı yapılınca, İstanbul'daki dev alışveriş merkezleri de haftasonu için özel indirim kararı aldı. Akmerkez, Carrousel ve Profilo'daki mağazalarda yüzde 50'ye varan indirimler yapılacak.

Şişli Belediyesi'nin geçtiğimiz cumartesi Şişli'deki mağzalarla birlikte yaptığı bir günlük indirim kampanyası yayılıyor. 17 Kasım Cumartesi günü, Şişli'deki mağazalarda yapılan yüzde 40'lık indirim, bir günde 12 trilyon liralık ciro sağladı. Bunun üzerine İstanbul'daki bazı alışveriş merkezleri de bu hafta sonu için benzer bir uygulama yapma kararı aldı.

İstanbul'un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Akmerkez ve Bakırköy'deki Carrousel alışveriş merkezlerindeki mağazalar bu hafta sonu, yüzde 50'ye varan indirimlerle ürünlerini satacak. Profilo Alışveriş Merkezi de 1-2 Aralık tarihlerinde indirim kampanyası yapacak.

Akmerkez'de indirim kampanyasına katılan mağazalar, vitrinlerine kampanyaya katıldıklarını belirten bir çıkartma yapıştıracak.

Bu arada Ankara Ticaret Odası (ATO) da uzun zamandan beri ertelenen alışverişlerin bir kısmının gerçekleştirilmesi için ‘‘24-25 Kasım Ankara İndirim Günleri’’ adı altında iki günlük indirim kampanyası düzenledi. Kampanya çerçevesinde yaklaşık 200 firma fiyatlarında yüzde 10 ile 50 arasında değişen oranlarda indirim uygulayacak. ATO Başkanı Sinan Aygün, söz konusu kampanyanın amacının uzun süreden beri ertelenen alışverişlerin kilidini açmak olduğunu söyledi. Piyasaların canlanması için halkın ertelediği tüketimlerini artık gerçekleştirmesinde fayda bulunduğunu belirten Aygün, bunun için tüccar ve esnafın kar marjlarından fedakarlık yaparak piyasalarda iki günlük erken bir bahar havası estirmesi gerektiğini vurguladı.

Kriz korkusu ile yapılmayan alışverişlerin, krizin daha da derinleşmesine neden olduğunu belirten Aygün, bu kısır döngünün mutlaka kırılması gerektiğine belirtti. ‘‘Hiçbir yerden hiçbir şey beklemeksizin üretici ve tüketicinin kendi çabaları ile bu krizi aşmaya katkı vermeleri gerekir’’ diyen Aygün, iki günlük indirimli satışlarla piyasalara moral vermeye çalışacaklarını söyledi.

ATO'nun iki günlük indirim kampanyasına katılan firmalar arasında Yeni Karamürsel, Yeni Konak, Marks and Spencer, Beymen, Yataş, Park Bravo, Yargıcı, Nine West ve Ay Yıldız gibi birçok ünlü firma yer alıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle