GeriEkonomi Şirket battı Rus turistler mağdur oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şirket battı Rus turistler mağdur oldu

Şirket battı Rus turistler mağdur oldu
refid:27170923 ilişkili resim dosyası

Rusya’da iflasını ilan eden sıradaki turizm şirketi “Solvex-Turne”, Türkiye dahil birçok ülkede binlerce müşterisini mağdur durumda bıraktı. Türkiye’de şimdilik 30 kadar Rus turist otellerden zorla çıkardıklarını ve dönüş biletlerinin olmadığı anlaşıldı.

Şirket battı Rus turistler mağdur oldu TURİZMDE İNANILMAZ VURGUN! SAHTE SİTEYLE TATİL SATMIŞLAR

Mağdur olan turist sayısı az da olsa en vahim durumun şu anda Türkiye’de yaşandığını Rus turizm firmalarının sigorta gurubu “Turpomoş” tarafından açıklandı. Şu anda Türkiye’de 30 kadar Rus turistin sorgusuz sualsiz otellerden kapı dışı edildiğini açıklayan kurumun yetkilisi Aleksander Olaulenko, “Solvex-Turne iflasından sonra en vahim durum şu anda Türkiye’de yaşanıyor. Son 24 saatte 30 kadar vatandaşımız bizi arayarak sokakta kaldıklarını bildirdi. Onları Rusya’ya getirmek için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Şirket battı Rus turistler mağdur oldu POLİSTEN 'TATİLMANYA' OPERASYONU

Rusya Turizmciler Birliği sözcüsü İrina Turina ise basına yaptığı açıklamada şu anda iflas eden şirketin yurt dışında 5 binin üzerinde müşterisi bulunduğunu bildirdi.

Rusya’daki tirizim acentelerinde iflaslar zinciri yaklaşık bir ay önce patlak verdi. Şu ana kadar Rusya’da irili ufaklı 9 turizm firması iflas bayrağı çekti. Gerekçe olarak ise turist sayısında düşü ve dövizdeki artış gösterildi.-0-

Şirket battı Rus turistler mağdur oldu

nhacioglu@hurriyet.com.tr


Yorumları Göster
Yorumları Gizle