GeriEkonomi Sirkeci-Harem 24 saat çalışacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sirkeci-Harem 24 saat çalışacak

Sirkeci-Harem 24 saat çalışacak
refid:20967146 ilişkili resim dosyası

İDO, Sirkeci-Harem arabalı vapurları yarın sabahtan itibaren 24 saat esasına göre çalıştıracak.

Köprüdeki trafiğin gece yarısından sonraya kadar yoğun olarak devam etmesi, araç sahiplerinin bir bölümünü Sirkeci-Harem hattına yönlendirdi ve 1 Temmuz’dan itibaren bu hattaki sefer sayısı 120’ye, taşınan araç sayısı ortalaması 12 bine, taşınan yolcu sayısı da 22 bine yükseldi.

4 arabalı vapur daha eklendi

Sirkeci-Harem hattında 07.00-22.30 saatleri arasında sefer düzenleyen İDO, bu hafta başında İstanbul’da araç trafiğinde yaşanan artış sebebiyle Harem-Sirkeci hattına  4 arabalı vapur daha ekleyerek, seferlerini araç akışının bittiği saate kadar sürdürdü ve 9 Temmuz’da 00.20, 10 Temmuz’da 23.30’a kadar sefer düzenledi.

Ancak artan talep üzerine yarın sabah 6’da başlayacak ilk seferden itibaren köprüdeki bakım ve onarımın sona erdiği tarihe kadar seferler 24 saat kesintisiz olarak devame decek.

İDO araçsız yolcular için de sefer saatlerini uzattı. Avrupa yakasından Bostancı’ya gidecek olan yolcularda deniz otobüslerini yarından itibaren gece saat 24:00’e kadar kullanabilecek. Bostancı hattında çalışan deniz otobüslerinin son seferi saat 22’de yapılıyordu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle