GeriEkonomi Siparişlerin yüzde 34’ünü teslim etti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siparişlerin yüzde 34’ünü teslim etti

Siparişlerin yüzde 34’ünü teslim etti

ARAS Kargo, e-ticaret altyapı şirketi İdeaSoft tarafından yayınlanan ‘KOBİ E-Ticaret Raporu 2017’ sonuçlarına göre KOBİ’lerin en çok tercih ettiği kargo şirketi oldu.

Rapora göre 6 bin 500’den fazla sanal mağazadan 2017 yılında verilen 3 milyonu aşkın sipariş analiz edildi. Buna göre kullanıcılar, kargo şirketi tercihlerine göre siparişlerinin yüzde 34’ünü Aras Kargo ile teslimat talebinde bulundu. Raporun sonuçlarına göre her 3 siparişten biri mobil cihazlar aracılığıyla gerçekleştirildi. Marmara, internetten en çok alışveriş yapan bölge olurken, tüketicilerin alışveriş için en çok pazartesi gününü tercih etti. Online siparişler zamanlamalarına göre incelendiğinde ise kullanıcıların 14.00-16.00 saatleri arasında internetten alışveriş yapmayı tercih ettiği görüldü.

30 MİLYON EURO YATIRIM

Aras Kargo’nun, e-ticaretin ivme kattığı kargo sektöründe dünyadaki önemli oyunculardan biri olabilmek için hem operasyonel hem de metrekare olarak en büyük transfer merkezlerinden İkitelli Transfer Merkezi’nin teknolojik olarak yenilediğini belirten yetkilileri, “Bu yatırımla birlikte İkitelli Teknolojik Transfer Merkezi’nde kapasitesi saatte 5 bin 500 gönderiden 15 bin’e çıktı. Ayrıca geçtiğimiz yılın son çeyreğinde dünyanın en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Alibaba ile anlaşma imzalandı. Aras Kargo olarak, 2020’ye kadar yapacağı 30 milyon Euro’luk yeni yatırımlarla Ankara, İstanbul Anadolu, İzmir ve Bursa’da 5 büyük teknolojik transfer merkezini daha hizmete sunmayı planlıyoruz. Böylece kapasite ve verimlilik artışının yanı sıra daha fazla tasarruf sağlamayı ve müşteri memnuniyetini artıran çözümleri ön plana çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle