GeriEkonomi Sinan Şahin Finansbank Genel Müdürü
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sinan Şahin Finansbank Genel Müdürü

Finansbank Genel Müdürlüğü'ne, Sinan Şahinbaş atandı. Bankanın Genel Müdürlüğünü 4 yılı aşkın süredir yürüten Faik Onur Umut da, bugünden geçerli olmak üzere Fevzi Bozer'in istifasıyla boşalan Yönetim Kurulu Murahhas Üyeliği'ne getirildi.

Umut, selefinin süresi boyunca görev yapacak. Seçim yapılacak ilk Genel Kurul'un tasvibine sunulacak. Onur Umut'dan boşalan Genel Müdürlüğe ise Genel Müdür Başyardımcısı Sinan Şahinbaş atandı.
 
Fevzi Bozer'in, Finansbank'ın yurtdışında iştiraki olan bankalardaki Yönetim Kurulu üyelikleri ise devam edecek.

UMUT: GÖREV DEĞİŞİMİ İSTİKRARIN TEMELİ

Onur Umut, bankanın üst düzey yönetiminde gerçekleştirilen yeni yapılanmanın duyurulması amacıyla düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, 1999 yılında Finansbank Hollanda'nın Genel Müdürlük görevini yine Sinan Şahinbaş'a devrettiğini anımsatarak, o gün olduğu gibi bugün de görevini emin ellere bırakmanın rahatlığı ve mutluluğu içinde olduğunu ifade etti.

Finansbank'ın 16 yıllık geçmişinde 5. genel müdürünün de kendi bünyesinden atandığına ve bundan önce görev yapan genel müdürlerin Finansbank veya grup bankaları bünyesinde çeşitli görev yaptıklarına dikkat çeken Umut, geleneksel hale gelen bu görev değişiminin bankanın büyümesinin ve istikrarının temelini oluşturduğunu vurguladı.
  
ŞAHİNBAŞ:FİNANSBANK BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK
   
Genel müdürlük dönemindeki gelişmeleri de değerlendiren Umut, Haziran 1999 tarihinde görev aldığında 72 olan şube sayısının bugün 150 olduğunu, kredilerin 355 milyon dolardan 1 milyar 630 milyon dolara, mevduatın 513 milyon dolardan 2 milyar 220 milyon dolara, aktif büyüklüğünün 1 milyar 907 milyon dolardan 4 milyar dolara çıktığını anlattı.
 
Pazar paylarının da büyüdüğüne işaret eden Umut, ''Asnemli olan, bütün bu gelişmeleri Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en büyük ekonomik sıkıntıların olduğu kriz döneminde dahi istikrarını bozmadan devam ettirmiş olmasıdır. Bunu bütün ekiple başarmaktan mutluyum'' dedi.

Finansbank'ın yeni Genel Müdürü Sinan Şahinbaş da konuşmasında, Onur Umut'un sağladığı başarıyı sürdürmeye çalışacağını söyledi.

Finansbank'ın önümüzdeki 5 yıl için hedeflerini belirlediğini kaydeden Şahinbaş, bankanın şu anda özel bankacılıkta aktif büyüklüğünde 5., karlılıkta ilk 3'de yer aldığını kaydetti.

Şahinbaş, ''Finansbank 3-5 yılda Türkiye'nin en iyi bankası olmak için her türlü hedefe kilitlenmiş bir banka. Büyümeye devam edeceğiz. Bu hedefe ulaşmak için en büyük güç 3 bin 700 çalışanımızdan gelecek''dedi.
   
YENİDEN YAPILANMANIN PAMUKBANK İLE İLGİSİ YOK

 
Fiba Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ömer Aras da bir soru üzerine, yönetimdeki yeniden yapılanmanın, teklif verdikleri Pamukbank'ın gruba katılmasının bir hazırlığı olmadığını söyledi.

Pamukbank'a teklif verdiklerini, bunun önümüzdeki dönemlerde sonuca bağlanmasını beklediklerini ifade eden Aras, şunları kaydetti:

''Finansbank olarak kurumsal bankacılıkla işe başladık. Daha sonra kredi kartları ve bireysel bankacılığa girdik. Ancak bu iki segmentin arasında çok önemli boşluklar vardı. Yani bireyselin üzerinde, fakat kurumsalın altında olan piyasadaki segmentler. Biz buralarda büyümeyi hedeflemiş bir bankayız. Bu konuda ciddi yatırımlar yapıyoruz, ciddi çalışmalarımız var. Pamukbank ile ilgilenmemizin nedeni de Pamukbank'ın bu segmentlerde özellikle işletme bankacılığı, ticari işletmelerle yapılan bankacılıkda belli bir gücü olmasıdır. Dolayısıyla yönetim değişikliği ile bunun bir ilgisi yok.''


Yorumları Göster
Yorumları Gizle