GeriEkonomi Şimdi de çikolatanın kitabı yazılıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şimdi de çikolatanın kitabı yazılıyor

Şimdi de çikolatanın kitabı yazılıyor
refid:29584951 ilişkili resim dosyası

Üniversite-sanayi işbirliğine yönelik farklı açılımlar yapan Elvan Grubu, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) ile de işbirliği protokolü imzaladı. Söz konusu işbirliği kapsamında her iki kurum çikolatanın kitabını yazıyor. YTÜ Gıda Bölüm Başkanı Prof. Dr. Osman Sağdıç yönetiminde hazırlanacak kitabın sektör için referans niteliği taşıyacağı ifade edildi.

Elvan Grubu Başkanı Hidayet Kadiroğlu, “Çikolata Bilimi ve Teknolojisi” adıyla çıkacak kaynak esere ilaveten üniversite-sanayi işbirliği kapsamında iki tane de makale hazırlandığını ve söz konusu makalelerin uluslar arası akademik dergilerde yayınlanacağını açıkladı.

LİTERATÜRE DAHİL OLUYOR
3 makalenin de hazırlık aşamasında olduğu bilgisini veren Hidayet Kadiroğlu, Türkiye’den "Global 100 Şekerleme" listesine giren 3 Türk şirketinden birisiyiz. Dünya sıralamasına girmek, işimizi doğru yaptığımızın göstergesi… Şimdi bu imajı daha yukarıya taşıyoruz. Söz konusu kitap ve makalelerle sektörümüzü dünya literatürüne de dahil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Elvan Grubu ile ortaklık protokolü imzalayarak sürece destek veren YTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek ise söz konusu akademik çalışmaların Türk çikolata-şekerlemecisi imajını dünyada yükselteceğini vurguladı.
Davutpaşa Kampüsünde çikolata ve şekerleme ürünlerinin analiz edilmesine yönelik akredite bir laboratuar kurmak istediklerini belirten Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek, “Elvan Grubu ve diğer sektör aktörlerinin desteğiyle bunu başarabiliriz” diye konuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle