GeriEkonomi Silk&Cashmere, Eastgate Capital Group ile ortaklıkta anlaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Silk&Cashmere, Eastgate Capital Group ile ortaklıkta anlaştı

Silk&Cashmere, Eastgate Capital Group ile ortaklıkta anlaştı
refid:19588767 ilişkili resim dosyası

Kaşmir ve ipek konusunda tanınan hazır giyim markası Silk&Cashmere, yabancı bir fon ile ortaklık konusunda anlaştı.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamada, 2012'de 20. yılını kutlayan ve 22 ülkede faaliyet gösteren Silk&Cashmere'in 2008'den bu yana sürekli yabancı yatırımcıların ilgi odağı olduğu ve pek çok teklifle karşılaştığı bildirildi.

Açıklamada, 2011 yılına dek bu konuda girişimde bulunmayan Silk&Cashmere'in, 2011 başından beri sürdürdüğü görüşmelerini tamamlayarak uluslararası özel bir fon olan Eastgate Capital Group ile ortaklık konusunda anlaşmaya vardığı, anlaşma sonrasında şirketin çoğunluk hissesinin Zamanpur ailesinde kalacağı kaydedildi.

Ortaklık için imzayı atan Silk&Cashmere Üst Yöneticisi (CEO) Ayşen Zamanpur, şunları kaydetti:

“Kullandığımız yüksek kaliteli iki doğal elyafla, yarattığımız evrensel ve ulaşılabilir lüks kaşmir-ipek markası olma özelliğimizle öne çıkarak çok başarılı bir format yakaladık. Son derece istikrarlı ve karlı bir büyüme sağlıyoruz. Son yıllarda ciddi bir atağa geçtik. 5 yıllık stratejik planımızda daha da iddialı bir büyüme söz konusu. Bu hedefimize yürürken, yanımızda bize güvenen ve markamıza ortak olan Eastgate Capital Group'un bize güç vereceğine inandık. Bu seçimi yapmamız çok kolay değildi. Silk&Cashmere, her yönüyle farklı ve özgün bir marka. Ama çok doğru ve sağlam bir yatırımcı ile anlaşmış olmaktan ekipçe mutluluk duyuyor, şimdi ilk günden beri ana hedefimiz olan ve bu konuda ciddi adımlar da attığımız kaşmir ve ipekte dünya markası olma amacımıza çok yaklaştığımızı hissediyoruz.”

Yorumları Göster
Yorumları Gizle