GeriEkonomi Sigara yasaklarını ‘hortum’la deldiler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sigara yasaklarını ‘hortum’la deldiler

Sigara yasaklarını ‘hortum’la deldiler
refid:12167240 ilişkili resim dosyası

Türkiye’de 19 Temmuz’dan itibaren umuma açık kapalı mekanlarda tütün ve tütün mamüllerinin kullanımının tümüyle yasaklanmasının ardından, İstanbul Kağıthane’de Suat Karakaya, müşteri kaybına uğramamak için yeni bir yöntem geliştirdi.

İŞTE HORTUMLU ÇÖZÜM

ASRIN BULUŞU - Video

‘Hortumlu sigara’ adını verdiği yönteme göre, ince bir hortumun ucuna bantlanan sigara pencereden dışarı bırakılıyor. Masasının başında oturarak hortumla dumanı çeken müşteriler, tahliye hortumu ile de sigara dumanını tekrar dışarıya üflüyor. Bu sayede içeride duman birikmesinin önüne geçiliyor. Hortumlu çözümün mucidi Karakaya, nargileden esinlendiğini anlatıyor.

Çareler tükenmez

Kahvenin ortaklarından Mehmet Kayadibi ise, ‘hortumlu çözüme’ ilişkin, “Demokrasilerde çare tükenmez. Mecburen her masaya hortum çekeceğiz” dedi. Sigara yasağının başlamasından sonra işlerin giderek kötüye gittiğini anlatan Kayadibi, yöntemde duman içeri verilmediğinden cezası olmayacağını savunarak, “Denetleme sonrasında net sonuç ortaya çıkar” şeklinde konuştu. Kahvenin müşterilerinden, 35 yıllık tiryaki Naci Ahıs ise, yaz aylarında bu çözümün rahat uygulanabildiğini, kış aylarında başka bir yöntem düşünülmesi gerektiğini savundu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle