GeriEkonomi Siemens'in Başkanı: Türkiye'ye hayranım
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siemens'in Başkanı: Türkiye'ye hayranım

Alman elektronik devi Siemens'in Başkanı Heinrich von Pierer, ‘‘Türkiye'ye hayranım. Türkiye, bizim ağırlık noktalarımızdan biri. Ülkeniz bir gün mutlaka AB üyesi olacak’’ dedi.

Alman elektronik devi Siemens'in Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Heinrich von Pierer, Türkiye'nin kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, ‘‘Türkiye bizim ağırlık noktalarımızdan biri’’ diye konuştu.

Siemens, geleneksel yaz toplantısını Almanya'nın Erlangen kentinde inşaatı süren Tıp Teknolojisi Fabrikası'nda düzenledi. Şirketin mali yılının üçüncü çeyreğini değerlendiren Dr. Heinrich v. Pierer, bu arada Türkiye ile ilgili soruları yanıtladı. Dr. v. Pierer, ‘‘Ben Türkiye hayranıyım. Türkiye hem insanıyla, hem ülkesiyle büyük önem taşıyor. Türkiye, bizim ağırlık noktalarımızdan biri’’ dedi.

Ekonomik belirsizliklerden dolayı Türkiye'deki yatırımlarının durduğunu belirten Dr. v. Pierer, ancak uzun vadeli planları sayesinde hükümet değişikliğinden de fazla etkilenmediklerini söyledi. Türkiye'nin en büyük avantajlarından birinin yardımsever Türk insanı olduğunu belirten Dr. Pierer, bir gün Türkiye'nin Avrupa Birliği üyesi olacağına inandığını söyledi.

ALACAKLAR AMA...

Siemens'in iki numaralı adamı Heinz-Joachim Neubürger de ‘Avrupa Birliği, Türkiye’yi arasına almak istiyor ama, ekonomik ve siyasal sorunlardan dolayı nasıl entegre edeceğini bilemiyor' diye konuştu.

Siemens/Simko, Türkiye'de enformasyon ve komünikasyon, enerji santralleri, devre elemanları, endüstri, tıp tekniği ve ulaşım tekniği olmak üzere altı ayrı alanda faaliyetlerini sürdürüyor. Simko A.Ş. Genel Müdürü Dr. Zafer İncecik'in verdiği bilgiye göre Siemens Şirketleri, geçtiğimiz yıl 2.7 milyar marklık cirosuyla, Siemens Grubu'nun toplam cirosundan yaklaşık yüzde 1'lik bir pay aldı.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle