GeriEkonomi Siemens: Türkiye önemli pazar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siemens: Türkiye önemli pazar

Dünyanın yangın ve güvenlik sistemleri üretimindeki lider kuruluşu Simens Cerberus'un bölüm başkanlarından Patrick Jouglard, Türkiye'yi yatırım yapılacak 'çok önemli bir pazar' olarak gördüklerini söyledi.

Merkezi İsviçre'de bulunan Siemens Bina Teknolojileri Grubu 'Siemens Building Technologies', dünyanın dört bir yanından gelen gazetecilere, Zürih'te 2000 yılının değerlendirmesini yaptı. Siemens Building Technologies'in patronu Oskar K. Ronner'in ayrıntılı açıklamalar yaptığı toplantı sonrası, Patrick Jouglard, ‘‘Türkiye için, gerçekleştirilecek, pek çok projemiz var’’ dedi. Aralarından Hürriyet Medya Towers, Sabancı Center, Ereğli Demir Çelik, Akmerkez gibi büyük kuruluşların yangın ve güvenlik sistemlerini kuran Türkiye'deki Siemens Cerberus'un çalışmalarını öven Jouglard, ‘‘Türk cumhuriyetlerine açılmamızda da Türkiye'nin önemi büyük. Hem gelişen, büyüyen ekonomisi, hem de Türk cumhuriyetleriyle olan bağları, Türkiye'yi bizim için daha önemli kılıyor’’ dedi.

Mevcut üretimlerinin dışında, tünellerde güvenli geçiş için de çalışmalar yapan Siemens Cerberus, yeni geliştirdiği fibro lazer sistemiyle dünyada 12 ülkede, toplam 168 kilometre uzunluğunda 54 tünelin yangın algılamasını 'noktasal' olarak belirledi ve güvenli geçiş sağladı. Siemens Cerberus'un yıllık cirosu ise, 1.3 milyar dolar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle