GeriEkonomi Siemens, 1 milyar euro harcayıp e-şirket olacak
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Siemens, 1 milyar euro harcayıp e-şirket olacak

Siemens AG Başkanı ve CEO'su Heinrich V. Pierer, 2000 yılında elde edilen rekor kazançların, sadece şirketin hayatındaki bir adım olduğunu belirterek, birinci önceliklerinin, kárlılıkla birlikte sürekli bir büyümeyi başarmak olduğunu söyledi. E-şirket'e geçişi sağlamak için Center of E-Excellence'ı kurduklarını söyleyen Pierer, e-ticaretin, müşterileriyle iş ilişkilerinde elektronik ağ oluşturma anlamına geldiğini, bunun da müşteriye daha hızlı ve daha iyi ulaşmayı olanaklı hale getirdiğini vurguladı. Dr. Pierer, kısa dönemde tüm faaliyetlerin yüzde 25'ini, müşterilerle olan iş ilişkilerinin yüzde 50'sini on-line hale getirmeyi amaçladıklarını bildirdi. Gelecek 18 ay içinde Siemens'i bir e-şirkete dönüştürmek için 1 milyar Euro yatırım yapacaklarına işaret eden Dr. Heinrich V. Pierer, bununla toplam iş hacminde 1'e 2 oranında (2 milyar Euro) tasarruf sağlamayı umduklarını kaydetti.

Münih'te düzenlenen ‘‘Yıllık Basın Konferansı’’nda Siemens'in 30 Eylül'de sona eren 2000 mali yılı sonuçları değerlendirildi.

Konferansta konuşan Dr. Pierer, başarılı geçen bir yılın ardından şirket net gelirinin bir önceki yıla göre yüzde 80 artarak 3.4 milyar Euro'ya ulaştığına dikkat çekerek, bununla da kalmayıp 1.5 milyar Euro'yu aşan ekonomik değer ürettiklerini, Epcos AG ve Infineon Technologies AG'nin faaliyetleri de dahil edildiğinde toplam 7.9 milyar Euro'luk vergi sonrası gelir elde ettiklerini bildirdi. Başarılı bir yeniden yapılanma çalışmasının ardından olumlu sonuçlar alındığını vurgulayan Dr. Pierer, son birkaç yılda şirkete adım adım yeni biçim verildiğini, geleneksel tutum ve dogmaları bir tarafa bıraktıklarını belirtti.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle