GeriEkonomi Sezonu rekorla kapadı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezonu rekorla kapadı

Sezonu rekorla kapadı

ANTALYA kent merkezine 47 kilometre uzaklıkta, 1900 metre yükseklikteki Saklıkent Kayak Merkezi’nde 2 Aralık’ta açılan kayak sezonu sona erdi. Son 22 yılın en uzun sezonunu yaşadıklarını belirten Saklıkent Kayak Merkezi işletmecisi Cuma Özaydın, hava şartları ile yoğun kar yağışının sezonu 4.5 aya uzattığını söyledi.

Antalyalıları kış turizminde kayakla buluşturan Saklıkent Kayak Merkezi’nde 22 yılın en uzun sezonu yaşandı. Normalde 2.5- 3 ay süren kayak sezonu, bu yıl 4.5 aya uzadı. 2 Aralık günü ilk kayağın yapıldığını anlatan işletmeci Cuma Özaydın, sezonu 24 Nisan itibarıyla kapadıklarını belirtti.

Sezonu rekorla kapadı
Zirvedeki karın kayak için elverişli olmadığını belirten Özaydın, "Bu yıl kar yağışı çok güzeldi. Pistlerimizin üstü sürekli karla doldu. Kayak severler için ideal pist oluşturduk. Son 22 yılın en uzun sezonunu geçirmiş olmaktan da mutluyuz. En son 1997 Aralık ile 1998 Nisan ayları arasında uzun sezon yaşanmış. Bu kadar yıl sonra Saklıkent’i kar yönünden bereketli, ziyaretçi yönünden de zengin görmek bizi mutlu etti" dedi
Sezonu rekorla kapadı
Kayak işletmeleri kapalı olsa da Saklıkent’te hayatın devam edeceğini sözlerine ekleyen Özaydın, "Burası kışın farklı, yazın farklı. Antalya 40 derece sıcaklıkta kavrulurken, burası yayla havasında zaman geçirmek isteyenleri ağırlayacak" diye konuştu.
Sezonu rekorla kapadı
Zirve, aralık ayına kadar treaking ve doğa severlere ev sahipliği yapacak.
Sezonu rekorla kapadı

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle