GeriEkonomi Sezer de trene artık parayla binecek
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sezer de trene artık parayla binecek

KİT'ler ile diğer kamu kuruluşlarının sosyal amaçlı olanlar dışındaki indirimli ve ücretsiz tarifeleri son vermesi istenen Başbakanlık Genelgesi'nin ardından, gözler ilgili kuruluşların bu alanda yapacakları düzenlemelere çevrildi.

Genelgeye göre Devlet Demiryolları da, bugüne kadar ücretsiz taşıdığı Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Başbakan, Bakanlar ve Genel Kurmay Başkanı'nı artık parayla taşıyacak.

Demiryolları'nda, ücretsiz seyahat ile yüzde 50 ve yüzde 20'lik indirim tarifeleri uygulanıyor. 90 trilyon liralık bilet satış hasılatı bulunan kurumun indirim maliyetinin 2.6 trilyon lira dolayında bulunduğunu kaydeden kurum yetkilileri, kendilerinin mevcut indirimlerin tümüyle kaldırılması görüşünde olduğunu vurguladılar.

Türk Hava Yollarında da, TBMM üyeleri ve basın mensuplarına yüzde 30 indirim uygulanıyor. Öğrencilere ile 65 yaş ve üzerindeki yaşlılarabilet satışında ise yüzde 25'ik tenzilat yapılıyor. THY, uçak biletlerini Olağanüstü Hal Bölgesinde görev yapan öğretmen, polis, asker, hakim ve savcılar ile sağlık personelinden görev bölgesine gidip gelenlere ise yüzde 50‘li indirimli satıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle